Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvald nabízí za nového zubaře 1,5 milionu kč

Rychvald na Karvinsku řeší velký problém. Jedna ze dvou zubařek ve městě odešla do důchodu a druhá už další pacienty není schopna ošetřit. Lidé tak musejí jezdit do okolních měst. Radnice proto nabízí novému zubaři milion a půl na vybavení ordinace.

O nedostatku stomatologů v našem kraji jsme vás už informovali. Nejhorší je situace v malých městech a na vesnicích. Akutně to nyní pociťuje Rychvald, kde odešla jedna ze dvou zubařek do důchodu a náhrada za ní není. Postarat se o celých 7 tisíc obyvatel města není v silách zbývající jediné zubařky. Lidé tak musejí jezdit do okolních měst, často i mnoho kilometrů.

anketa: obyvatelé Rychvaldu: 1/ ”To je problém. Musíte jezdit dvakrát týdně do Karviné, protože si zubaři vymýšlejí. Je to daleko.” 2/ “Katastrofa, nejsou zubaři.”

Radnice se proto rozhodla k nezvyklému kroku. Nabízí novému zubaři štědrý příspěvek na pořízení techniky do ordinace - půl druhého milionu korun.

Šárka Kapková (STAN), starostka Rychvaldu: “Nabízíme dotaci milion a půl na pořízení nového ambulantního zařízení. Pokud se nám nikdo nepřihlásí, zkusíme to znovu. Třeba s jinými podmínkami, aby byl Rychvald pro toho stomatologa zajímavý.”

K tomuto řešení se radnice odhodlala po téměř roce, kdy zkoušela inzerovat na úřední desce, ve zpravodaji i v odborných stomatologických časopisech. Všechno bylo marné. Radní nyní doufají, že se konečně někdo ozve.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Richard Ferenčák - pracoviště

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOLAROS SPEED s.r.o.;

od 28 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

VITA, s.r.o. - nemocnice

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků