Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvald nabízí za nového zubaře 1,5 milionu kč

Rychvald na Karvinsku řeší velký problém. Jedna ze dvou zubařek ve městě odešla do důchodu a druhá už další pacienty není schopna ošetřit. Lidé tak musejí jezdit do okolních měst. Radnice proto nabízí novému zubaři milion a půl na vybavení ordinace.

O nedostatku stomatologů v našem kraji jsme vás už informovali. Nejhorší je situace v malých městech a na vesnicích. Akutně to nyní pociťuje Rychvald, kde odešla jedna ze dvou zubařek do důchodu a náhrada za ní není. Postarat se o celých 7 tisíc obyvatel města není v silách zbývající jediné zubařky. Lidé tak musejí jezdit do okolních měst, často i mnoho kilometrů.

anketa: obyvatelé Rychvaldu: 1/ ”To je problém. Musíte jezdit dvakrát týdně do Karviné, protože si zubaři vymýšlejí. Je to daleko.” 2/ “Katastrofa, nejsou zubaři.”

Radnice se proto rozhodla k nezvyklému kroku. Nabízí novému zubaři štědrý příspěvek na pořízení techniky do ordinace - půl druhého milionu korun.

Šárka Kapková (STAN), starostka Rychvaldu: “Nabízíme dotaci milion a půl na pořízení nového ambulantního zařízení. Pokud se nám nikdo nepřihlásí, zkusíme to znovu. Třeba s jinými podmínkami, aby byl Rychvald pro toho stomatologa zajímavý.”

K tomuto řešení se radnice odhodlala po téměř roce, kdy zkoušela inzerovat na úřední desce, ve zpravodaji i v odborných stomatologických časopisech. Všechno bylo marné. Radní nyní doufají, že se konečně někdo ozve.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy