Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pošlou odpůrci Rudné podmínky do konce roku?

Ještě do konce roku by mělo být jasné, co vlastně stojí v cestě dokončení Prodloužené Rudné. Krajští radní se na společném jednání s odpůrci stavby dohodli, že své požadavky sepíší a dodají ještě letos. Pak už bude záležet pouze na ŘSD, zda bude moci požadavkům vyhovět.

Ještě ve 28. prosince se snažil náměstek hejtmana Jakub Unucka osobně doručit poslední dokument Dušanu Richtárovi, který je hlavním odpůrcem dostavby Prodloužené Rudné. Richtár si ho vyžádal z Ředitelství silnic a dálnic, aby mohl přesně specifikovat, za jakých podmínek přestane s dalšími uživateli věcného břemene blokovat stavbu. Požadavky slíbili sepsat do konce roku.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Šlo vidět, že se chtějí všichni dohodnout. I proto došlo k té dohodě, že do konce roku, ještě máme tři dny, předloží zástupci majitelů pozemků požadavky, které mají. Ještě řešíme, že ŘSD mělo poskytnout nějaké informace ohledně protihlukové stěny.”

Mezi požadavky bude například lepší protihluková bariéra, než je v projektu, ale také mnohamilionové odstupné. Přitom hodnota věcného břemene byla stanovena na 26 tisíc korun. Kraj ale nechal vypracovat studii, ze které vyplynulo, že nedostavěná silnice stojí ročně desítky milionů korun.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Takováto dohoda o narovnání znamená, že musí být pro všechny strany řešitelná. Půjde o to, zdali ŘSD bude moci ty požadavky v rámci svých zákonných možností splnit.”

Zda Richtár opravdu dodrží dohodu, kterou má s hejtmanem a jeho dvěma náměstky vás budeme informovat. Požadavky ale vedení kraje stejně musí předat ŘSD, které se s nimi musí vypořádat. Pokud to půjde.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků