Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodina z Vratimova se u oběda otrávila marihuanou

Po Vánocích jsme v našem zpravodajství přinesli reportáž o rodině z Vratimova, která skončila téměř celá v nemocnici po svátečním obědě. Jak se nám podařilo zjistit, nešlo o otravu jídlem, ale marihuanou. Seniorka, která kačenu kořenila, si totiž zřejmě spletla majoránku a marijánku. Případem se proto zabývá i policie.

Slavnostní oběd na první svátek vánoční měl být pro rodinu z Vratimova extra. Všichni se těšili na pečenou kačenu. Po obědě ale bohužel šest lidí, včetně dvou dětí, skončilo v nemocnici. Udělalo se jim tak špatně, že volali záchranku.

Lukáš Humpl, Zdravotnická záchranná služba MS kraje: “Jednalo se o nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, ale také halucinace. Všichni postižení byli při vědomí.”

Záchranáři postupovali opatrně. Domnívali se, že může jít o otravu oxidem uhelnatým nebo botulotoxinem. Odebrali i vzorky jídla. Záhada byla rozluštěna v laboratoři. Rodina se otrávila marihuanou. Babička si zřejmě při ochucování spletla koření a kačenu posypala sušenou marihuanou, kterou děda používal k léčebným účelům.

MUDr. Marie Staňková, Ústav soudního lékařství FNO: ”Rozdíl je, pokud to ten člověk užije vědomě a očekává účinky, než člověk, který to užije nevědomky. Tam se zvýrazní nežádoucí účinky jako je panika, třes a tachykardie.”

Otravou se zabývá i policie. Zjišťuje množství a původ marihuany a tedy, zda nedošlo ke spáchání nějakého trestného činu.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.”

Děda byl také jediný, kdo neskončil v nemocnici s otravou. Je na marihuanu zřejmě zvyklý a neměla na něj tak silný účinek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy