Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silvestrovské ohňostroje pejskům nesvědčí

Zatímco se lidé během silvestrovských oslav radují, jejich čtyřnozí miláčci mají strach. Odpalování petard a ohňostrojů je pro ně velmi stresující a před výbuchy se snaží utéct. Mnozí zaběhnutí psi pak velmi často končí v útulcích.

V dětmarovickém útulku čeká na svého pána 35 pejsků. Dva z nich tady skončili jen pár hodin po silvestrovských oslavách.

„Myslíme si, že to ještě není konečný stav. Vystresovaní pejsci teď začnou vylézat, ukazovat se a budou hledat cestu zpátky domů,“ řekla vedoucí dětmarovického psího útulku Marcela Sojková.

Stejného názoru je i David Konieczny, který se stará o pejsky v karvinském útulku. Tady sice zatím žádný zaběhnutý pejsek po Silvestru neskončil, nicméně svého pána zde hledá toto štěně, pro které rok 2018 nezačal radostně.

„Je docela živé, zřejmě je to kříženec staforda s německým ovčákem. Podle toho, co nám tady předvedlo (co vidělo, to vzalo) je možné, že lidé, u kterých žila ji nezvládli a vyhodili, protože si chtěla neustále hrát s baňkami na stromečku,“ řekl David Konieczný.

Malé uvázané dvouměsíční štěně bylo nalezeno i v Petřvaldě.

„Pravděpodobně je to nějaký povánoční dáreček, kterého se lidé zbavují, když je přestane bavit,“ dodala Marcela Sojková.

Obě malá štěňátka teď čekají v karvinském a dětmarovickém útulku na svůj nový domov. A pokud se i Vám zaběhnul čtyřnohý miláček, zkuste kontaktovat nejbližší útulek. Možná, že právě tam se opět se svým ztraceným pejskem shledáte.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Svatováclavský hudební festival - Bach / Benda: Flétnové sonáty

Dnes
Celý MS kraj, Kostel sv. Vavřince, Paskov

Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje se sídlem v Karlových Varech - 001

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Trendy Company s.r.o.

od 14 700 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků