Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodina z Rychvaldu přišla při požáru o všechno

O vánočních svátcích jsme vás informovali o požáru rodinného domku v Rychvaldu. Z domku se podařily zachránit téměř pouze obvodové zdi a rodina, která v něm žila tak přišla o všechno. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Spoluobčané jim nyní chtějí pomoci a proto vyhlásili veřejnou sbírku.

Ve čtvrtek 28. prosince přispěchalo hned šest jednotek hasičů k požáru rodinného domku v Rychvaldu, který propukl chvíli před polednem. Když hasiči dorazili na místo, celý dům už byl prakticky v plamenech. Hodinu pak trvalo, než dostali plameny pod kontrolu.

Rodina se dvěma dětmi ve věku 16 a 13 let byla v tu dobu na procházce a ničem neměla ani tušení.

Kateřina Řeřichová, majitelka domku: “My jsme byli asi v půlce, když nám volala sousedka a moc plakala, že nám hoří dům. Když jsme přijeli, tak už bylo vše dohašeno, takže my jsme neviděli, jak nám dům hořel.”

V celém Rychvaldě se zvedla nebývalá vlna solidarity. Sousedé nejen, že sami hasili, ale pak se Řeřichovým hrnula pomoc ze všech stran. V obci dokonce vypsali veřejnou sbírku u Fio Banky. Číslo účtu je 2601355586.

Kateřina Řeřichová, majitelka domku: “My s mužem jsme neplakali nad tím, že nám shořel dům, ale plakali jsme nad tím, jak nám lidé chtěli pomáhat. Sousedé nám nesmírně pomáhají, rodina a přátelé. Ale ozývali se i neznámí lidé třeba tady z Rychvaldu. Například paní nám přivezla hned druhý den nové peřiny a povlečení.”

Odborníci nyní budou prověřovat, zda se z domu dá něco zachránit nebo se bude muset strhnout. Příčina požáru je neznámá, ale prý začalo hořet u venkovní zdi. Škoda je odhadnuta na 5 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy