Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kotlíkové dotace je v našem kraji stále velký zájem

Moravskoslezský kraj je v čerpání dotací na nové ekologické kotle nejlepší v celé zemi. Úředníci už evidují zhruba 7 tisíc žádostí a peníze jsou ještě stále k dispozici. Krajský úřad už začal i s vyplácením peněz. Navíc ještě na každý kotel přispívá ze svého rozpočtu.

Obyvatelé Moravskoslezského kraje jsou zodpovědní a ve velkém mění staré kotle za nové, ekologické. Od září už krajský úřad přijal 7 tisíc žádostí a 5200 je dokonce vyhodnoceno. Vyčerpáno je tak 700 milionů korun.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Postupně se dotace vyplácí. Celkově ta alokace ještě není vyčerpána. Můžeme jít až do čísla 10 tisíc kotlů.”

Oproti minulé kotlíkové výzvě už nejsou podporovány kotle pouze na pevná paliva. Zájemcům navíc kraj ze svého rozpočtu přispívá 7 a půl tisíci korunami. Dalšími 45 miliony předfinancuje požadavky 78 obcí, které projevily zájem.

Jarmila Uvírová (ANO), náměstkyně hejtmana MS kraje: ”Chceme ještě podpořit tu zbývající část tím, že budeme mít na Infothermě stánek se smokemanem, který podpoří kotlíkové dotace z pohledu životního prostředí.”

V celém kraji zatím nebyl zaznamenán případ neoprávněného čerpání dotace, jak se to děje v jiných regionech. Kraj má k dispozici ještě stále finance na výměnu dalších 1800 kotlů.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

LIVOL WORKS s.r.o. - Jirny

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Stavební firma Ječmínek, spol. s r. o. Stavby Pe

od 27 200 do 31 850 Kč/měsíc

Detail

AUTO - PYTELA s.r.o. - pracoviště Prostějov

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků