Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji získal Miloš Zeman nejvíce hlasů

I ve druhém kole prezidentských voleb v Moravskoslezském kraji jasně dominoval Miloš Zeman, když získal téměř 62 procent hlasů, což je nejvíce ze všech krajů v zemi. Přesvědčivě zvítězili ve všech okresech a zvýšila se i volební účast.

Vítězem prezidentských voleb se i v Moravskoslezském kraji stal přesvědčivě Miloš Zeman, který získal 62 procent hlasů, což je o asi 10 procent více, než získal celorepublikově.

anketa: 1/ “Já nemám rád Araby a Zeman taky ne, proto jsem spokojený.” 2/ “Přála jsem si, aby vyhrál. Ještě pořád to má v hlavě dobře srovnané.” 3/ “Je to správné. Drahoš chtěl imigranty a to se nikomu nelíbí.”

Jiří Drahoš naopak získal v našem regionu pouze 38 procent voličů. Zeman vyhrál i ve všech okresech. Nejpřesvědčivěji to bylo na Karvinsku a Bruntálsku, kde získal téměř 70 procent hlasů. Naopak nejméně lidí ho volilo na Frýdeckomístecku. Oproti prvnímu kolu se o 6 procent zvýšila volební účast na 62 procent. Zajímavým ostrůvkem uprostřed Ostravy je obvod Pustkovec, který jako jediný z 23 volil většinově Jiřího Drahoše.

Jiří Sabela, obyvatel Ostravy-Pustkovce: “Volby jsou pro mně zklamáním. Jediná věc, která mě těší, že jsme jako jediný okrsek volili Jiřího Drahoše a na to jsem hrdý.”

Největší nárůst počtu hlasů zaznamenali statistici v Bohumíně, kde Zeman získal ve druhém kole 69 procent hlasů, což je téměř 14ti procentní zvýšení, oproti prvnímu kolu.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail