Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Student z Budišova prý nechápe, proč zavraždil bratra

Krajský soud začal projednávat tragédii, která se odehrála v létě v Budišově nad Budišovkou. 18letý student tam podřezal svého malého bratra. Motiv svého jednání nedokáže vysvětlit. Před soudem jen přečetl krátké prohlášení, ve kterém vyjádřil lítost.

Při čtení žaloby na Krajském soudu v Ostravě proti dnes 19letému mladíkovi z Budišova nad Budišovkou všem přítomných doslova ztuhla krev v žilách. Student školy zaměřené na informatiku s neuvěřitelnou chladnokrevností doslova popravil svého teprve osmiletého bratra.

Vít Legerský, státní zástupce: “Nejprve mu přelepil ústa ustřiženou částí lepící pásky, povalil jej na postel do polohy na břiše a opakovaně zaútočil na jeho krk, čímž mu způsobil tři horizontálně orientované řezné rány krku.”

Soud se snažil zjistit motiv vraždy. Zabitý bratr byl jedno z dvojčat, které rodiče před 4 lety adoptovali. Nabízí se tedy žárlivost. Tu ale obviněný při výslechu na policii odmítl. Prý se pro něj nic nezměnilo. U soudu odmítl vypovídat. Jen zkroušeně přečetl z papírku krátké prohlášení. Omluvil se a také řekl, že nechápe, kde se v něm vzalo tolik zlosti.

František Hendrych, obhájce obžalovaného: “Lítost projevil několikrát.”

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný se měl dopustit trestného činu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí odnětí svobody na 15 - 20 let nebo výjimečný trest.”

Za zmínku jistě stojí, že mladík je z fungující rodiny. Má ještě ještě starší sestru a jeho otec pracuje už více než 20 let u policie. U soudu také zaznělo, že krátce před vraždou hrál na počítači hru Warcraft, kde hráč řídí bojovníka a mečem zabíjí protivníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy