Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík z Opavska odsedí 17,5 roku za vraždu bratra

V polovině trestní sazby za vraždu dítěte, tedy 17 a půl roku si odsedí mladík z Budišova nad Budišovkou. Loni v červenci tam kuchyňským nožem doslova podřezal teprve osmiletého bratra. Podle psycholožky byl důvodem dlouhodobý stres. Obžalovaný svůj čin zdůvodnit nedokázal.

Chladnokrevná poprava osmiletého bratra musela otřást i nejotrlejšími lidmi. Tehdy 18letý mladík měl hlídat svého 8letého a bratra a jeho sestru dvojče. Něčím ho zřejmě rozčílili. Vstal od počítače, kde hrál hru, při které mečem zabíjel protivníky a odvedl bratra do ložnice.

Vít Legerský, státní zástupce: “Nejprve mu přelepil ústa ustřiženou částí lepící pásky, povalil jej na postel do polohy na břiše a opakovaně zaútočil na jeho krk, čímž mu způsobil tři horizontálně orientované řezné rány krku.”

Mladík u soudu nevypovídal. Pouze přečetl prohlášení, že nechápe proč to udělal a že všeho lituje. V úterý si vyslechl verdikt.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný byl uznán vinným z trestného činu vraždy a byl odsouzen na 17,5 roku odnětí svobody.”

Obhájci se nepodařilo přesvědčit soud, aby útok překvalifikoval na pouhé zabití.

František Hendrych, obhájce obžalovaného: “To nebyla klasická plánovaná vražda, bylo to zabití z krátkého vzteku, afektu.”

Přesný motiv se zjistit nepodařilo. Podle psycholožky toho v něm bylo nahromaděno více. Zmíněna byla například šikana ve škole. Prý ale není okolí nebezpečný.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ZOHCLOK spol. s r.o. - areál firmy Kemmler

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

LB AGROSTAVBY s.r.o.

od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Alfred Engelmann CZ, spol. s r.o. - Kroměříž

od 97 do 120 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků