Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za dostavbu Rudné se bude v Porubě demonstrovat

Ve čtvrtek čeká Ostravu-Porubu výjimečná událost. Tamní občané se sejdou, aby dali najevo svůj nesouhlas s průtahy kolem budování prodloužené Rudné. Shromáždění lidé se podle pořadatelů vydají na pochod k rozestavěnému úseku silnice, kde navíc bydlí muž, který prý obstrukcemi stavbu blokuje.

Projíždět ulicí 17. listopadu v Ostravě-Porubě je za trest. Kolony, zácpy, tisíce aut. Přitom by to tak být nemuselo, kdyby byla dokončena Rudná. Proč tomu tak není? Občané Poruby v tom mají jasno. Obstrukce Dušana Richtára, který má nárok užívat cestu k rybníku. Domluvit se s ním už zkoušel kdekdo. Naposledy se o to snažilo marně vedení kraje. Radní to nakonec vzdali.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “My už teď opravdu nemůžeme dělat nic. My jsme ho opakovaně vyzvali pojďme si sednout, pojďme na kafe, dostanete chlebíček a zkusme si povídat o tom, za jakých podmínek ty požadavky na tom papíře skončí. Protože bez toho, aby oni ty své požadavky dali na papír, nebude nic.”

Za zmínku stojí, že jednou z podmínek je prý most přes silnici k rybníku, který by vlastně nahradil cestu, která je zatížena věcným břemenem. Teď ale pozor. Je to přesně naopak, než si asi každý myslí. Richtár totiž most nechce. Přitom v projektu je. Je tedy jasné, že mu o cestu k rybníku až tak moc nejde. Občanům Poruby už ale došla s Richtárem trpělivost a chystají demonstraci.

Eliška Konieczná, spoluorganizátorka protestu: “Zajistili jsme si 10 pořadatelů, aby opravdu mezi námi nebyli provokatéři, kteří chtějí udělat škodu na majetku nebo nedejbože na zdraví pana Richtára. Opravdu je to demonstrace a doufejme, že poklidná.“

Nespokojení občané se sejdou v 15 hodina na smyčce Vřesinská v Porubě. Pořadatelé doufají, že se protest obejde bez násilností, jako je házení kamenů do oken apod. Demonstrace je oficiálně povolena.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Těžký - pracoviště Opava
Opava
od 180 Kč/hod.

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail