Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První demonstrace za dokončení Rudné byla poklidná

Dušanu Richtárovi končí klidný život na okraji města. Řekla to jedna z organizátorek protestu za dokončení Prodloužené Rudné, který se uskutečnil ve čtvrtek odpoledne v Ostravě-Porubě. Richtár prý obstrukcemi brzdí dokončení této důležité silnice a Porubu kvůli tomu denně blokují tisíce aut. Občanům už došla trpělivost.

Krátce před třetí hodinou odpoledne se zaplnilo prostranství u tramvajové smyčky Vřesinská v Ostravě-Porubě. Jeden z organizátorů poučil demonstranty, že se sice půjde až k domu Dušana Richtára, ale jde o poklidný protest a tedy žádné sněhové koule do oken.

Petr Mihálik (ČSSD), starosta Poruby: “Denně projede po ulici 17. listopadu 20 tisíc aut a ta situace se zhoršuje. Občané to nelibě nesou.”

Pak se asi dvousethlavový dav vydal na kilometrový pochod k vile Dušana Richtára. Ta leží na začátku cesty k rybníku, která je zatížena oním věcným břemenem, kvůli kterému stavba prodloužené Rudné stojí.

anketa: účastníci demonstrace: 1/ “Je to škoda, že to blokuje jeden člověk.” 2/ “Ten obchvat je velmi důležitý.” 3/ “To není správné, že může jeden člověk blokovat něco, co je v zájmu mnohem více lidí.”

Na demonstraci po celou dobu dohlíželi policisté. Nejvíce jich bylo u Richtárova domu. Nikdo ale sněhovou kouli nehodil. Pouze se křičelo a skandovalo.

Eliška Konieczná, spoluorganizátorka demonstrace: “Pan Richtár tady má klid a my máme neklid. Chceme to otočit. Pan Richtár nebude mít klid.”

V úvodu protestu přišel mezi občany i zástupce Ředitelství silnic a dálnic. Ten potvrdil, že za současný stav může opravdu Dušan Richtár a jeho sdružení Skalka.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Ta stavba je dlouhodobě úmyslně a uměle blokována tak, aby nemohlo být postaveno těch zbývajících 400 metrů.”

Organizátoři byli s protestem spokojeni a chystají už další, který by se měl konat v březnu. Prý snad bude Richtár příště doma.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

SVĚT OKEN s.r.o. 01

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

ElectPure s.r.o.002 (ELITRONIC s.r.o.)

od 23 500 Kč/měsíc

Detail

GASTRO-MASSIVE s.r.o.

od 110 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků