Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud v Ostravě rozdělil tresty za pervitin

Moravskoslezský kraj je vzhledem ke své poloze oblíbený u výrobců a prodejců pervitinu. O to více se na tuto trestnou činnost zaměřují kriminalisté a daří se jim to. Svědčí o tom další dva odsouzení výrobci této oblíbené drogy. Krajský soud je poslal do vězení na 9 a půl a 8 a půl roku.

Před senátem krajského soudu se z drogových deliktů zpovídali celkem tři muži. Hlavním obžalovaným byl Richard Mencner, který měl pervitin vyrábět a pomáhal mu Robert Kortys. Třetím do party byl Aleš Tichý ten měl například dodávat léky na jejich výrobu z Polska.

Šárka Skalská, soudkyně: “Jsou vinni, že za prvé, v obci Oprechtice si z dosud nezjištěných zdrojů obstarávali léky obsahující pseudoefedrin hydrochlorid. Konkrétně Cyrrus a Sudafed.”

Odsouzení byli ale nakonec jen dva obžalovaní. Měli vyrobit více než kilo a půl pervitnu. Při domovních prohlídkách byly nalezeny suroviny na výronu dalších téměř dvou kilogramů drogy. Gram pervitinu se prodává za asi tisíc korun. Aleš Tichý byl zproštěn viny. Prý se neprokázalo, že by se podílel na trestné činnosti.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajský soud v Ostravě: “Obžalovaní byli uznáni vinnými z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a jedy a byly jim uloženy tresty odnětí svobody ve výměře 8 a půl a 9 a půl roku. Jeden z mužů byl obžaloby zproštěn.”

V loňském roce bylo v Moravskoslezském kraji odhaleno 40 varen pervitinu. Kvůli drogám bylo obviněno asi 400 osob. Čtyři lidé následkem užití drog zemřeli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy