Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj věnuje nemocniční lůžka na Ukrajinu

Pomoci Ukrajině v těžkých časech se rozhodlo vedení krajského úřadu. Po návštěvě partnerského města Krnova Nadvirné rozhodli radní o daru pro tamní nemocnici. Půjde o 100 nemocničních lůžek. Přidali se i děti zaměstnanců úřadu a na Ukrajinu posílají plyšáky.

Tato hromada plyšáků potěší už za pár dní děti, které budou pacienty Nadvirjanské oblastní nemocnice na Ukrajině. Darovaly je děti zaměstnanců krajského úřadu a jejich dar bude součástí pomoci, kterou krajský úřad připravil pro tamní nemocnici. Jde o celkem 100 lůžek z nemocnice v Třinci.

Ivo Vondrák (ANO) hejtman MS kraje: “Ukrajina to nemá v poslední době vůbec lehké a tady se nabídla možnost využít našich zánovních lůžek, které by jinak musely být nějakým způsobem zlikvidovány, dát je k dispozici nemocnici na Ukrajině. Takže my jsme takto učinili.”

Město Nadvirné je partnerským městem Krnova a na nápad s pomocí tamní nemocnici přišli zástupci města na návštěvě Ukrajiny. Nadvirné je podobně veliké jako právě Krnov.

Bogdan Zeljenčuk, zástupce předsedy Nadvirjanské oblastní administrativy: “Jsem velice potěšen, že jsme dostali tento dar. Ta lůžka skutečně potřebujeme, protože naše vybavení už je ve velice špatném stavu.“

Sergij Emeljančuk, hlavní lékař Nadvirjanské oblastní nemocnice: ”Staráme se o 115 tisíc lidí. Ta lůžka půjdou především na dětskou kliniku, protože tam jsou nejvíce potřeba. Jsme moc vděční.”

Zástupci vedení kraje se také snaží dohodnout pomoc opačným směrem. Z Ukrajiny by do našeho kraje měli přijet pracovat lékaři i zdravotní sestry.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ELITEX Nepomuk a.s.

od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Safran Cabin CZ s.r.o.

od 40 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

PIVOVAR LYER s.r.o. - pracoviště

od 100 do 130 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků