Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj věnuje nemocniční lůžka na Ukrajinu

Pomoci Ukrajině v těžkých časech se rozhodlo vedení krajského úřadu. Po návštěvě partnerského města Krnova Nadvirné rozhodli radní o daru pro tamní nemocnici. Půjde o 100 nemocničních lůžek. Přidali se i děti zaměstnanců úřadu a na Ukrajinu posílají plyšáky.

Tato hromada plyšáků potěší už za pár dní děti, které budou pacienty Nadvirjanské oblastní nemocnice na Ukrajině. Darovaly je děti zaměstnanců krajského úřadu a jejich dar bude součástí pomoci, kterou krajský úřad připravil pro tamní nemocnici. Jde o celkem 100 lůžek z nemocnice v Třinci.

Ivo Vondrák (ANO) hejtman MS kraje: “Ukrajina to nemá v poslední době vůbec lehké a tady se nabídla možnost využít našich zánovních lůžek, které by jinak musely být nějakým způsobem zlikvidovány, dát je k dispozici nemocnici na Ukrajině. Takže my jsme takto učinili.”

Město Nadvirné je partnerským městem Krnova a na nápad s pomocí tamní nemocnici přišli zástupci města na návštěvě Ukrajiny. Nadvirné je podobně veliké jako právě Krnov.

Bogdan Zeljenčuk, zástupce předsedy Nadvirjanské oblastní administrativy: “Jsem velice potěšen, že jsme dostali tento dar. Ta lůžka skutečně potřebujeme, protože naše vybavení už je ve velice špatném stavu.“

Sergij Emeljančuk, hlavní lékař Nadvirjanské oblastní nemocnice: ”Staráme se o 115 tisíc lidí. Ta lůžka půjdou především na dětskou kliniku, protože tam jsou nejvíce potřeba. Jsme moc vděční.”

Zástupci vedení kraje se také snaží dohodnout pomoc opačným směrem. Z Ukrajiny by do našeho kraje měli přijet pracovat lékaři i zdravotní sestry.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail