Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský úřad platí dětem ozdravné pobyty

Celý Moravskoslezský kraj se dusí smogem. Ještě v pondělí dopoledne byla dokonce vyhlášena smogová situace. Nejhorší byla situace na Karvinsku. Naštěstí je mnoho dětí na prázdninách a o ozdravné pobyty mohou žádat i školy v celém Moravskoslezském kraji. Vyčleněno je 10 milionů korun.

Mizerné rozptylové podmínky téměř v celém našem regionu zapřičinily vysoké koncentrace prachu v ovzduší. V pondělí dopoledne museli dokonce meteorologové vyhlásit smogovou situaci. To je pro podniky informace, že jim v blízké době může být nařízena regulace výroby. Pro občany to znamená omezit raději pohyb venku.

Labajová, meteoroložka:”Po desáté hodině byla vyhlášena smogová situace pro aglomerace Karviná, Ostrava a Frýdek-Místek na prachové částice PM 10.”

Kvůli bezvětří se začal v Ostravě-Fifejdách a Mariánských Horách také hromadit v ovzduší zápach z lagun. Firma, která provádí likvidaci kalů proto zastavila práce na zavápňování. Koncentrace SO2 byla až 100 krát vyšší než je běžné. V tomto období je podobná situace v našem kraji častá a proto vyjíždějí děti na ozdravné pobyty do hor. Úřad už na to schválil 10 milionů korun.

Jarmila Uvírová(ANO), náměstkyně hejtmana MS kraje: “Alokováno bylo 10 milionů korun. Jedná se o pilotní projekt na základě požadavků ředitelů škol. Schvalovali jsme peníze pro pět škol za asi milion a půl.”

Podobné dotace poskytují i některá města například Karviná a Ostrava. Podmínkou je bydliště v lokalitě se znečištěným ovzduším a pobyt na nejméně 12 dní.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.2

od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

LINAPLAST s.r.o.

od 21 000 do 32 500 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.;

od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků