Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mostech u Jablunkova závodili žáci polských škol

Olympijský festival ve skiareálu Mosty u Jablunkova vyvrcholil lyžařskými závody žáků základních škol s polským jazykem vyučovacím. I tady mnozí závodníci, stejně jako v Pchjongčchangu Ester Ledecká, svými výkony doslova překvapili.

Zapálení olympijského ohně a slavnostní slib. Tímto ceremoniálem byl zahájen v Mostech u Jablunkova 46. ročník závodů žáků polských škol – Zjazd Gwiaźdisty. Na start se postupně postavilo téměř 450 mladých sportovců, ze dvaceti čtyř škol. Závodilo se ve sjezdu a v běhu na lyžích.

„Závodníci soutěží na trasách, které byly nachystány u příležitosti olympijského festivalu. Tratě jsou připraveny naprosto skvěle,“ řekl Roman Wróbel.

Konkurence závodníků byla velká a každý chtěl stát na bedně. Mnohé výkony byly doslova překvapující. Příkladem je Agnieszka Szotkowská, u které nikdo zlato nepředpokládal.

„Po rozbězích jsem nebyla favoritkou. Měla jsem ztrátu na Sylvu Byrtusovou šest sekund a za mnou byla Zuzka Rusnok. Ta měla na mě jen dvě sekundy. Vůbec jsem ten úspěch ve finále nečekala,“ řekla vítězka, žákyně polské základní školy v Jablunkově.

Mnohé překvapivé výsledky byly i ve sjezdu. Například ze Stonavy přijelo 6 závodníků. Polovina z nich získala medaili.

Počet účastníků není při těchto závodech omezen. Body pro svou školu ale získávají jen tři předem určení závodníci. Letos zvítězila polská základní škola v Jablunkově, v malotřídkách byla nejlepší škola z Dolní Lomné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy