Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud odsoudil Řeka 26 let od podvodu

Jeden z nejstarších případů v historii v úterý ukončil Krajský soud v Ostravě. Po neuvěřitelných 26 letech uložil řeckému občanu Boutoulisovi podmíněný trest za podvod, kterého se ještě s kumpánem dopustili v roce 1992. Obchodovali hlavně s dekorativním sklem ale výrobcům neplatili.

Spravedlnost si našla po 26letech dva podvodníky z Řecka. Stavros Michalidis a Kostas Boutoulis se v roce 1992 rozhodli, že budou z České republiky do Řecka dovážet hlavně sklářské výrobky. Začali je nakupovat po celé zemi, například v Jablonci nebo novoborském Crystalexu. Za zboží ale neplatili.

Petr Kondělka, státní zástupce: “Se záměrem v dohodnutých lhůtách a ani později nezaplatit, odebrali od různých firem na území České a Slovenské republiky zboží.”

Netrvalo dlouho a byli odhaleni. Zřejmě s tím od začátku počítali a zmizeli do rodného Řecka. Byl vydán evropský zatykač a v roce 2016 byli oba jako uprchlí odsouzeni k podmíněným trestům. Soudu se podařilo Boutoulisovi doručit rozsudek ve chvíli, kdy si na úřad přišel vyřídit nové doklady. Odsouzený zažádal o obnovení řízení, ale k soudu nepřišel a poslal pouze vzkaz.

soudkyně: “Využije svého práva nevypovídat s tím, že svou vinu popírá.”

Jiří Barč, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný měl jako společník obchodní společnosti Trans World Art v roce 1992 odebrat zboží v hodnotě 25 milionů korun.”

Po přečtení některých výpovědí senát soudu vynesl stejný verdikt, jako v případě Michalidise. Tři roky s odkladem na 5 let a vyhoštění na 10 let. Trest je pod spodní hranicí trestní sazby proto, že už od spáchání skutku uplynula tak dlouhá doba.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy