Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začal sloužit Polygon pro práce ve výškách

Všechny složky integrovaného bezpečnostního systému ale i pracovníci, kteří se pohybují ve výškách, mohou nově v Ostravě využít speciální výcvikový polygon. Ten byl vytvořen v areálu dolu Hlubina ve Vítkovicích. Pod vedením profesionálních instruktorů se v něm mohou zájemci naučit bezpečné záchraně lidí a nebo práci vysoko nad zemí.

Hasiči se často dostávají do situací, kdy musejí zachraňovat lidi, zvířata nebo majetek vysoko nad zemí. Pokud to jde, využijí výškovou techniku, ale mnohdy musejí do sedáků a na lana. Stejně tak pracují ve výškách i zdravotníci. Ti navíc průměrně 10 krát ročně zachraňují pacienty pomocí vrtulníku z tzv. podvěsu. To vše se musí pečlivě nacvičit a k tomu jim teď může v Ostravě posloužit výcvikový polygon Hlubina. “My nejvíce potřebujeme zvládat snášení částí sloupů, práce na svazích, sanace skalních masivů, rizikové kácení stromů i jejich ořez,” potvrzuje Zbyněk Smolík z Hasičského záchranného sboru SŽDC a lektor práce ve výškách Miroslav Komorous dodává: “Našimi klienty jsou záchranné složky, policie i armáda, které trénujeme na určité problematické situace, které mohu nastat.”

Polygon byl vytvořen přímo v jednom z objektů bývalé šachty, takže prostředí je velmi realistické. Instruktoři v něm dokáží nasimulovat téměř všechny situace, do kterých se lze dostat. “Jsme schopni připravit složky integrovaného záchranného systému pro řešení situací a jejich rozpoznání,” říká Dalibor Plíšek, manažer POLYGONu.

Kromě složek integrovaného záchranného systému budou v Polygonu samozřejmě cvičit hlavně profese, které pracují ve výškách. Například na elektrických sloupech, anténách a nebo komínech. Podobná cvičiště jsou v Česku čtyři.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ing. Jan Topinka

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

HOMEPAGE AGENCY s.r.o., Hradišťský Újezd

od 15 500 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

BIS Czech s.r.o.3

od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků