Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fajna dílna v Ostravě je připravena sloužit zájemcům

Unikátní projekt Fajna dílna je dokončen. V Dolní oblasti Vítkovic tak mohou zájemci využít perfektně vybavené prostory pro nejrůznější řemesla. Jako poslední byly vybaveny truhlářská a zámečnická dílna, kde lze vyrobit nebo opravit téměř cokoliv. Na své si přijdou kutilové i řemeslníci.

Kompresorovna bývalého dolu Hlubina V Ostravě-Vítkovicích se opět po letech rozezněla zvukem nejrůznější strojů a nářadí. Ke keramické, šicí, 3D a Arduino dílně přibyly dvě největší - truhlářská a zámečnická. Projekt Fajna dílna je tak dokončen a připraven sloužit. “Vybavení, které tady máme, nám každý závidí.” chválí stroje vedoucí Fajne dílny Gabriel Duda.

Stroje a nářadí, které je v dílnách k dispozici, je profesionální. Připraveni jsou i řemeslníci, kteří zájemcům poradí i pomohou. Už od loňského srpna funguje keramická dílna. “Překvapilo mě, jak jsou lidé šikovní,” říká lektor keramiky. Připraveny jsou také workshopy pro začínající švadleny, o které je velký zájem. “Když byl prosinec, leden, tak jsme šily plesové šaty a bodýčka k tomu,” potvrzuje lektorka šití.

“Dnešním dnem startuje plný provoz toho řemeslného inkubátoru. První etapa obsahovala pouze tři dílničky, ale to nejvíc, tedy dřevo a kov se otevírá až dnes. Slibujeme si od toho nárůst návštěvnosti,” dodává primátor Ostravy Tomáš Macura.

Fajna dílna je otevřena denně od 9 -18 hodin. Základní členství stojí 350 korun na rok plus 50 korun za každou hodinu.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Svatováclavský hudební festival - Bach / Benda: Flétnové sonáty

Dnes
Celý MS kraj, Kostel sv. Vavřince, Paskov

T.M.T. stav s.r.o.-002

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

PERSONALEK s.r.o. - Mstětice

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

FIS Instalace s.r.o

od 150 do 190 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků