Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fajna dílna v Ostravě je připravena sloužit zájemcům

Unikátní projekt Fajna dílna je dokončen. V Dolní oblasti Vítkovic tak mohou zájemci využít perfektně vybavené prostory pro nejrůznější řemesla. Jako poslední byly vybaveny truhlářská a zámečnická dílna, kde lze vyrobit nebo opravit téměř cokoliv. Na své si přijdou kutilové i řemeslníci.

Kompresorovna bývalého dolu Hlubina V Ostravě-Vítkovicích se opět po letech rozezněla zvukem nejrůznější strojů a nářadí. Ke keramické, šicí, 3D a Arduino dílně přibyly dvě největší - truhlářská a zámečnická. Projekt Fajna dílna je tak dokončen a připraven sloužit. “Vybavení, které tady máme, nám každý závidí.” chválí stroje vedoucí Fajne dílny Gabriel Duda.

Stroje a nářadí, které je v dílnách k dispozici, je profesionální. Připraveni jsou i řemeslníci, kteří zájemcům poradí i pomohou. Už od loňského srpna funguje keramická dílna. “Překvapilo mě, jak jsou lidé šikovní,” říká lektor keramiky. Připraveny jsou také workshopy pro začínající švadleny, o které je velký zájem. “Když byl prosinec, leden, tak jsme šily plesové šaty a bodýčka k tomu,” potvrzuje lektorka šití.

“Dnešním dnem startuje plný provoz toho řemeslného inkubátoru. První etapa obsahovala pouze tři dílničky, ale to nejvíc, tedy dřevo a kov se otevírá až dnes. Slibujeme si od toho nárůst návštěvnosti,” dodává primátor Ostravy Tomáš Macura.

Fajna dílna je otevřena denně od 9 -18 hodin. Základní členství stojí 350 korun na rok plus 50 korun za každou hodinu.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Psychiatrie-ambulance s.r.o., Plzeň-město, Plzeň-sever

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

OVS Logistics s.r.o. - prac. Olomouc

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 22 980 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků