Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Ostravy ocenil strážníky za záchranu života

Díky pohotové reakci a dobrým znalostem první pomoci přivedla trojice městských policistů z Ostravy zpět k životu muže, který zkolaboval na ulici. Za tento čin byli strážníci oceněni přímo primátorem města Tomášem Macurou.

Hruď tří městských strážníků z Ostravy bude od úterka zdobit stužka za záchranu života. Petr Veleba, Adam Rokoš a Pavol Kikloš záchránili při plnění služebních povinností život muži, který na ulici v Přívoze zkolaboval. “Kolega ho otočil a viděl krvácející zranění, zřejmě z důvodu pádu. Nejevil známky života, takže jsme začali okamžitě s resuscitací. Je to pěkný pocit někomu zachránit život,” popsal událost strážník Adam Rokoš.

Zachránci byli pozváni na zasedání rady města. Ocenit je chtěl přímo primátor Tomáš Macura. Jak se později ukázalo, 63letý muž byl kardiak a je pravděpodobné, že nebýt pohotovosti strážníků, asi by nepřežil. “Vždycky mi to udělá radost a jsem na ně pyšný,” pochválil své muže ředitel strážníků Zdeněk Harazim.

Poděkování za záchranu života, ale patří i náhodnému kolemjdoucímu, který si muže, ležícího na zemi všiml a strážníky zalarmoval.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ACCOM Czech, a.s. - pracoviště

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Amylon, a.s. - pracoviště

od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

UNI LINE 3000 s.r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků