Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Ostravy ocenil strážníky za záchranu života

Díky pohotové reakci a dobrým znalostem první pomoci přivedla trojice městských policistů z Ostravy zpět k životu muže, který zkolaboval na ulici. Za tento čin byli strážníci oceněni přímo primátorem města Tomášem Macurou.

Hruď tří městských strážníků z Ostravy bude od úterka zdobit stužka za záchranu života. Petr Veleba, Adam Rokoš a Pavol Kikloš záchránili při plnění služebních povinností život muži, který na ulici v Přívoze zkolaboval. “Kolega ho otočil a viděl krvácející zranění, zřejmě z důvodu pádu. Nejevil známky života, takže jsme začali okamžitě s resuscitací. Je to pěkný pocit někomu zachránit život,” popsal událost strážník Adam Rokoš.

Zachránci byli pozváni na zasedání rady města. Ocenit je chtěl přímo primátor Tomáš Macura. Jak se později ukázalo, 63letý muž byl kardiak a je pravděpodobné, že nebýt pohotovosti strážníků, asi by nepřežil. “Vždycky mi to udělá radost a jsem na ně pyšný,” pochválil své muže ředitel strážníků Zdeněk Harazim.

Poděkování za záchranu života, ale patří i náhodnému kolemjdoucímu, který si muže, ležícího na zemi všiml a strážníky zalarmoval.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

WorkBusiness, s.r.o. - Brandýs n. L.

od 15 600 Kč/měsíc

Detail

Molins, s.r.o.

od 35 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Frýdlant, okres Liberec, příspěvková organ

od 30 270 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků