Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO budou díky výročím výjimečné

V letošním roce si připomínáme sto let od vzniku Československa a proto budou letošní Dny NATO výjimečné. Návštěvníci se tak kromě nejmodernější techniky mohou těšit i na tu historickou a unikátní bude také vystoupení Janáčkovy filharmonie, kterou doprovodí burácení motorů armádních letounů.

Čtyři roky pracovali organizátoři Dnů NATO na letošním ročníku. Chtěli, aby byl výjimečný. Hlavním důvodem je stoleté výročí od vzniku Českosloslovenska. Návštěvníci tak uvidí mnohem více dobové techniky, kterou naše armáda využívala během uplynulých sta let. “V historickém kempu připomeneme průřez od roku 1918 až po současnost. Techniky i lidí v dobových výstrojích bude dost,” upřesnila ředitelka Slezského zemského muzea Jana Horáková.

Letci pak připravují lahůdku. Z Náměšti nad Oslavou přivezou důležitý letoun naší historie - nadzvukový bombardér Su-7. “Ten letoun má velké rozpětí, takže se nevejde na cestu. Koordinace převozu do Ostravy bude náročný oříšek,” přemýšlel Jiří Verner z generálního štábu AČR.

Unikátní a zcela ojedinělým projektem pak bude představení Janáčkovy filharmonie, jejíž vystoupení bude sladěno s průletem armádní letky. “Asi to nebude až takové drama. Je tam dirigent, který to celé povede,” řekl ředitel Janáčkovy filharmonie Jan Žemla. Za organizátory Dnů NATO pak ještě vysvětlil Zbyněk Pavlačík: “Obrátili jsme se na zahraniční partnery, aby preferovali dynamická vystoupení a ne statická.”

Dny NATO se uskuteční 15. a 16. září. Pořadatelé také očekávají nejmodernější letouny amerických vzdušných sil. Ty ale budou potvrzeny později.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

PragVip s.r.o. - Velké Popovice

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Remarkplast s.r.o.

od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

FRAGMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Lipovka

od 16 989 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků