Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud poslal vraha z Ostravy za mříže na 22 let

Na 22 let poslal za mříže senát krajského soudu v Ostravě Roberta Tancera, který ubodal na ubytovně ve Vítkovicích svého kamaráda kvůli pětistovce. Senát rozhodl o udělení výjimečného trestu kvůli brutalitě útoku. Obžalovaný prý své oběti téměř uřízl hlavu.

Loni v červnu spěchali hasiči k požáru ubytovny v Ostravě-Vítkovicích. Při jeho likvidaci našli na jednom z pokojů mrtvého muže, kterému z hrudi trčel zavírací nůž. Hned druhý den už odvedli v poutech souseda a obvinili ho z vraždy. Oba muži přitom byli kamarádi. V opilosti se ale pohádali kvůli dluhu a skončilo to vraždou.“Zasadil mu 20 bodných ran, podřezal mu hrdlo a ten nůž mu zabodl do hrudníku,” upřesnil žalobce Petr Kondělka, státní zástupce.

Muži hrozil výjimečný trest. Žalobce nakonec navrhl vězení v polovině sazby mezi 15 - 20 lety. Senát ale rozhodl, že je na místě výjimečný trest. “Odsuzuje se k výjimečnému trestu odnětí svobody na 22 let nepodmíněně,” vynesl verdikt soudce. Mluvčí soudu Jiří Barč pak ještě vysvětlil: “Při určování výše trestu soud vycházel z trestní minulosti obžalovaného, z jeho doznání, ale i ze znaleckých posudků, podle kterých je u něj snížená možnost nápravy.”

Soudce zdůraznil, že útok byl likvidační a zvlášť surový. Prý dokonce zvažoval ještě vyšší trest. Polehčující okolností ale bylo doznání. “Výjimečný trest je noční můrou každého obhájce. Otázkou je, jestli rozhodnutí potvrdí i odvolací soud,” přemýšlel obhájce Stanislav Brtník.

Tancer se na místě odvolal. Podle obhájce se budou snažit přesvědčit vrchní soud ke snížení trestu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků