Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud poslal vraha z Ostravy za mříže na 22 let

Na 22 let poslal za mříže senát krajského soudu v Ostravě Roberta Tancera, který ubodal na ubytovně ve Vítkovicích svého kamaráda kvůli pětistovce. Senát rozhodl o udělení výjimečného trestu kvůli brutalitě útoku. Obžalovaný prý své oběti téměř uřízl hlavu.

Loni v červnu spěchali hasiči k požáru ubytovny v Ostravě-Vítkovicích. Při jeho likvidaci našli na jednom z pokojů mrtvého muže, kterému z hrudi trčel zavírací nůž. Hned druhý den už odvedli v poutech souseda a obvinili ho z vraždy. Oba muži přitom byli kamarádi. V opilosti se ale pohádali kvůli dluhu a skončilo to vraždou.“Zasadil mu 20 bodných ran, podřezal mu hrdlo a ten nůž mu zabodl do hrudníku,” upřesnil žalobce Petr Kondělka, státní zástupce.

Muži hrozil výjimečný trest. Žalobce nakonec navrhl vězení v polovině sazby mezi 15 - 20 lety. Senát ale rozhodl, že je na místě výjimečný trest. “Odsuzuje se k výjimečnému trestu odnětí svobody na 22 let nepodmíněně,” vynesl verdikt soudce. Mluvčí soudu Jiří Barč pak ještě vysvětlil: “Při určování výše trestu soud vycházel z trestní minulosti obžalovaného, z jeho doznání, ale i ze znaleckých posudků, podle kterých je u něj snížená možnost nápravy.”

Soudce zdůraznil, že útok byl likvidační a zvlášť surový. Prý dokonce zvažoval ještě vyšší trest. Polehčující okolností ale bylo doznání. “Výjimečný trest je noční můrou každého obhájce. Otázkou je, jestli rozhodnutí potvrdí i odvolací soud,” přemýšlel obhájce Stanislav Brtník.

Tancer se na místě odvolal. Podle obhájce se budou snažit přesvědčit vrchní soud ke snížení trestu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy