Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na řece Moravici začala vodácká sezóna

Symbolickým odemykáním řeky odstartovala vodácká sezóna na Moravici. Ta je sjízdná jedině v případě, že se upouští voda z přehrady Kružberk. Zatímco dříve Moravici zvoncem otevíral farář, dnes k tomu slouží velký klíč.

Řeka Moravice je sjízdná v délce zhruba 35 kilometrů. Po cestě je 6 jezů, z toho dva nesjízdné. Vodáci tak v těchto místech musí lodě přenášet.

“Je to v Podhradí a v Brance u Opavy a jinak Moravice je jednoduchá lehká řeka vhodná i pro začátečníky. Takže není to nic složitého. Moravice je sjízdná od Kružberku jedině, když se vypouští voda. Takže duben, květen a v září se sjíždí Moravice od Kružberku a letní kanoistické sjezdy červen, červenec, srpen se sjíždí od Podhradí, ta spodní část,” říká Adam Šindler, spoluorganizátor

“Je tam spousta diváků, kteří si to užívají, když se tam někdo udělá. Pokud je člověk střízlivý a soudný a poslouchá svého kapitána, tak to sjede suchou nohou,” uvádí Leo Müller, spoluorganizátor

Vodákům tentokrát přálo počasí. Plusové teploty a sluníčko jich na první letošní plavbu přilákalo stovky. Někteří vyrazili na vodu i se svými domácími mazlíčky.

“Už třikrát, čtyřikrát jsem byla. Je to fajn, líbí se mi to. On je takový loďař taky.”

“Je nás 15, jeden nedorazil, ho chytli záda, tak ho zdravíme tady tím Davide. Máme tři rafty.”

“Jsme tu úplně poprvé. Těšíme se, ale jsme trošku nervózní. Čtyři budeme.”

“Dali jsme si pulečku trošičku na spravení a dobrý, na pohodu, bude sranda.”

“Bude to zajímavé, protože sice jezdím už dlouho vodu, ale poprvé to pojedu na kajaku, tak doufám, že to zvládnu, tak mi prosím vás všichni držte palce.”

Typickým vodáckým pozdravem je Ahoj. A my se tímto pozdravem loučíme, tak ahoj.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy