Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné upraví kvůli bezpečnosti Březovou ulici

Obyvatelé Karviné žijící v domech na ulici Březová se už brzy dočkají velké dopravně bezpečnostní změny. U domů přibude chodník, který tam dosud chybí a vzniknou tady i nová parkovací místa. Kromě toho vyroste v blízkosti i dopravní hřiště pro děti.

Tohle je paní Jiřina Řídká. Před domem na ulici Březová, kde bydlí, upravuje květinový záhon. Musí být ale opatrná, stojí totiž přímo na silnici, chodník u domu tady chybí.

“Vidíte sama, přímo jdeme do silnice a tu jezdí dost rychle ta auta, nepustí vás, stojíme dlouho kolikrát, no není to dobré,” posteskla si obyvatelka jednoho domu Jiřina Řídká.

Tohle se už ale brzy změní. Karvinští radní navrhli zastupitelům, aby schválili rozsáhlé úpravy, které promění Březovou ulici v bezpečnější místo.

“Ta dispozice té komunikace se změní tím, že chodník se přesune k těm domům, odkloní se cesta a vznikne více parkovacích míst, to parkování tady bude řešeno trochu jinak,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Z původních 117 parkovacích míst tady vznikne míst až 160. kromě toho se chystá i výstavba volnočasového areálu v blízkosti Březové ulice.

“By mělo vzniknout nové dopravní hřiště pro děti, protože současné hřiště ve Fryštátě je nevyhovující, no a součástí toho by mělo být dětské hřiště plus workoutové hřiště,” dodal primátor.

Rozsáhlé změny v Březové ulici si vyžádají mimo jiné například nutnost přeložek technické infrastruktury a vybudování nového pouličního osvětlení.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

INKO service s.r.o. - Olomoucký kraj

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BUFFALO FARM s.r.o.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

K a S, s.r.o., Rabakovská

od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků