Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné upraví kvůli bezpečnosti Březovou ulici

Obyvatelé Karviné žijící v domech na ulici Březová se už brzy dočkají velké dopravně bezpečnostní změny. U domů přibude chodník, který tam dosud chybí a vzniknou tady i nová parkovací místa. Kromě toho vyroste v blízkosti i dopravní hřiště pro děti.

Tohle je paní Jiřina Řídká. Před domem na ulici Březová, kde bydlí, upravuje květinový záhon. Musí být ale opatrná, stojí totiž přímo na silnici, chodník u domu tady chybí.

“Vidíte sama, přímo jdeme do silnice a tu jezdí dost rychle ta auta, nepustí vás, stojíme dlouho kolikrát, no není to dobré,” posteskla si obyvatelka jednoho domu Jiřina Řídká.

Tohle se už ale brzy změní. Karvinští radní navrhli zastupitelům, aby schválili rozsáhlé úpravy, které promění Březovou ulici v bezpečnější místo.

“Ta dispozice té komunikace se změní tím, že chodník se přesune k těm domům, odkloní se cesta a vznikne více parkovacích míst, to parkování tady bude řešeno trochu jinak,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Z původních 117 parkovacích míst tady vznikne míst až 160. kromě toho se chystá i výstavba volnočasového areálu v blízkosti Březové ulice.

“By mělo vzniknout nové dopravní hřiště pro děti, protože současné hřiště ve Fryštátě je nevyhovující, no a součástí toho by mělo být dětské hřiště plus workoutové hřiště,” dodal primátor.

Rozsáhlé změny v Březové ulici si vyžádají mimo jiné například nutnost přeložek technické infrastruktury a vybudování nového pouličního osvětlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy