Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za vraždu kamaráda z Doubravy stráví ve vězení 12 let

Velmi rychlého procesu se dočkal 61letý Miroslav Janič z Doubravy. Před půl rokem probodl v opilosti svého kamaráda nožem a hned v prvním dni přelíčení u soudu si vyslechl i rozsudek. Ve vězení by měl za vraždu strávit 12 let.

Litry alkoholu, téměř 20ti centimetrový nůž a hloupá hádka kvůli peněz. Na konci této kombinace je pak smrt majitele domku z Doubravy. Nůž vzal do ruky Miroslav Janič a jedinou ranou svého kamaráda zavraždil. Prý neplatil účty a dokonce už začal krást peníze. “Měl, po z mého pohledu z banální rozepři a pod vlivem alkoholu, napadnout pana poškozeného,” uvedl státní zástupce David Bartoš.

Podle sousedů byly podobné hádky na denním pořádku. Vražda, ale všechny zaskočila. Sousedka se spíš bála toho, že dům v opilosti někdo zapálí. V den vraždy bylo prý v domku hodně rušno.“ Bylo slyšet kravál. Prostě jak on řval na něho chcípni a tak podobně,” řekla v loni v říjnu a další sousedka dodala: “Jak se ochlastali, tak už se hádali a šlo do bitky.”

Janič sice kamaráda bodl jen jednou, ale bohužel zasáhl životně důležité orgány.

„Došlo ke vzniku masivního krvácení do dutiny hrudní. Muž během několika minut zemřel,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Při výslechu obžalovaný tvrdil, že má okno. Vůbec prý nejedl a vypil dva litry vína: “Měl jsem výpadek a pak sem se probral až v policejním autě,” vzpomínal. Vraždu tak popsala třetí spolubydlící. Byla sice taky opilá, ale všechno viděla: “To byl mžik. Přeskočilo mu.”

Obžalovanému Janičovi hrozilo až 20 let za mřížemi. Soud byl ale shovívavý a v bleskovém přelíčení v jediném dni po vyslechnutí svědků vynesl i rozsudek. Janič by měl ve vězení strávit 12 let.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail