Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště v Krnově prochází rekonstrukcí

Rekonstrukce letního koupaliště v Krnově pokračuje podle plánu. Zatím tak nic nenasvědčuje tomu, že by byla letní sezóna ohrožena. A díky téměř letnímu počasí je na stavbě stále rušno.

V Krnově je v plném proudu rekonstrukce letního koupaliště, která by měla skončit do konce června letošního roku. Zatímco v lednu ji zkomplikovala vysoká hladina spodní vody, kvůli které muselo být vybudováno nové odvodnění, teď se řeší i příjemné věci.

“S kolegy z oboru veřejných zakázek jsme vybírali např. prvky pro budoucí nově osazené dětské hřiště, které bude vedle dětského bazénu Ten už je v tuto chvíli vybetonován a připravuje se tam technologie, dále jsme se zaobírali ve spolupráci s městským architektem výběrem barev pro skluzavku a tobogan,” dodává Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Skluzavka bude zářit duhovými barvami, aby byla pro děti atraktivní. Tobogán se oblékne do žlutomodré a bude tak v barvách města. A brzy přijdou na řadu i terénní úpravy.

“Když skončí hrubá stavba, tak bude třeba upravit terén, doplnit tam kobercové trávníky apod. Takže děláme všechno proto, aby ta letní sezóna byla možná,” uvádí Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Revitalizaci nutně potřebovaly hlavně bazény a technologie z roku 1934, kdy bylo koupaliště vybudováno. A lidé tu postrádali i atrakce.

“Těším se strašně.”

“Chyběly lavičky, neměly jsme si kam sednout.”

“Když tam budou nějaké malé bazénky pro děti, bude to fajn.”

Plusem je také to, že voda v bazénech bude po rekonstrukci teplejší než dřív, kdy se kvůli netěsnostem musela denně dopouštět.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy