Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté budou rozdávat hry pro děti ve školkách

Děti z mateřské školy ve Vřesině u Ostravy měly jako první možnost si vyzkoušet unikátní hru, kterou pro ně vytvořil tým policistů z oddělení prevence krajského ředitelství. Účelem samozřejmě je naučit děti už v útlém věku bezpečnému chování.

“Na policejní služebně” - to je název úplně nové hry pro děti od 3 let. Hra je unikátní a nedá se koupit. Vytvořili ji totiž sami policisté oddělení prevence a budou ji rozdávat dětem ve školkách v celém kraji. “Doufejme, že si tuto hru děti užijí. Naskýtá mnoho možností. Jak vlastní situace vymyšlené dětmi, tak i policisté připravili mnoho otázek a situací, které jsou součástí hry,” uvedla Soňa Štětínská z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství PČR MS kraje.

Hra je tzv. vylamovačka, tedy velmi jednoduchá. Děti by měla seznámit se zásadami bezpečného chování a současně jim přiblížit každodenní práci policistů. Hodně ale záleží i na fantazii dětí a dospělých. “Vizualita, to, že si to mohou osahat a podívat se, je mnohem účinnější, než když se o tom jen mluví,” přemýšlela ředitelka ZŠ a MŠ Vřesina Lenka Skýbová.

Hru ilustrovala kreslířka Šárka Nogová, která už se podílela i na policejních pohádkách. Projekt realizovali policisté a financoval ho krajský úřad MS kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy