Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vláda zavítala do MS kraje, zajímala se o vývoj OKD

Premiér Andrej Babiš a členové vlády v demisi přijeli na dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Program zahájili v karvinské společnosti OKD. Zajímal je vývoj společnosti a zaměstnanost.

Úterní nabitý program vlády v demisi v čele s premiérem Andrejem Babišem začal velmi brzy, už v šest hodin ráno bylo naplánováno setkání s představiteli OKD. Novinářům premiér připomněl situaci z roku 2016, kdy budoucnost OKD byla nejistá a před bankrotem a také to, že se podařilo firmu znovu nastartovat.

“Ta firma je stabilizovaná, funguje a to je zásadní pro ten region, dokonce hledají 280 nových zaměstnanců,” řekl Andrej Babiš.

Předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča dodal, že zavírání dalších dolů vychází z reorganizačního plánu. Nestane se tak ale najednou, horníci se o zaměstnání bát nemusí.

“Budeme-li technicky opouštět některé části důlního pole, protože už v něm nejsou zásoby, tak to je to, co je schované pod názvem “zavírání dolů”. My budeme pokračovat dál, lidi potřebujeme a minimálně do roku 2023 budeme těžit,” vysvětlil Kuča.

Po setkání s novináři vládní představitelé zamířili do hutní společnosti ArcelorMittal , i tam se řešila otázka zaměstnanosti a dalšího vývoje firmy.

Nahlásit chybu


K tématu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail