Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třinecké železárny chtějí přispět ke zlepšení ovzduší

Jeden z největších průmyslových podniků v našem kraji, Třinecké železárny, chtějí dobrovolně přispět ke zlepšení ovzduší. Na krajském úřadě proto podepsal ředitel společnosti dohodu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmanem Ivo Vondrákem. Železárny se v ní například zavazují k vysazování stromů.

Moravskoslezský kraj uzavřel s Třineckými železárnami a ministerstvem životního prostředí dobrovolnou dohodu, která by měla přinést zlepšení ovzduší v regionu. Všechny tři strany se v dohodě zavazují k aktivitám, které podniknou nad rámec zákona. “Budeme financovat ozdravné pobyty pro děti z Třinecka ve výši 1,5 milionu korun, 3 miliony věnujeme městu na čištění silnic a 3 miliony dáme na výsadbu a údržbu zeleně,” řekl ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Podobné dohody jsou prý velmi důležité. Průmyslové podniky v kraji plní všechny zákonem stanovené limity a tak jsou tyto dobrovolné závazky nad rámec norem dalším nástrojem ke zlepšení ovzduší. “Je to cesta, jak pomoci ze strany průmyslu životnímu prostředí a ovzduší,” vysvětlil hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj se v dohodě připojil se závazkem nadlimitního čištění silnic, přispěje i na ozdravné pobyty školáků a bude i nadále přispívat na výměnu starých kotlů za ekologické.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy