Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třinecké železárny chtějí přispět ke zlepšení ovzduší

Jeden z největších průmyslových podniků v našem kraji, Třinecké železárny, chtějí dobrovolně přispět ke zlepšení ovzduší. Na krajském úřadě proto podepsal ředitel společnosti dohodu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmanem Ivo Vondrákem. Železárny se v ní například zavazují k vysazování stromů.

Moravskoslezský kraj uzavřel s Třineckými železárnami a ministerstvem životního prostředí dobrovolnou dohodu, která by měla přinést zlepšení ovzduší v regionu. Všechny tři strany se v dohodě zavazují k aktivitám, které podniknou nad rámec zákona. “Budeme financovat ozdravné pobyty pro děti z Třinecka ve výši 1,5 milionu korun, 3 miliony věnujeme městu na čištění silnic a 3 miliony dáme na výsadbu a údržbu zeleně,” řekl ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Podobné dohody jsou prý velmi důležité. Průmyslové podniky v kraji plní všechny zákonem stanovené limity a tak jsou tyto dobrovolné závazky nad rámec norem dalším nástrojem ke zlepšení ovzduší. “Je to cesta, jak pomoci ze strany průmyslu životnímu prostředí a ovzduší,” vysvětlil hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj se v dohodě připojil se závazkem nadlimitního čištění silnic, přispěje i na ozdravné pobyty školáků a bude i nadále přispívat na výměnu starých kotlů za ekologické.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

VSP Group, a.s. - provozovna

od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Jan Zlámal

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

KAREKA, spol. s r.o.

od 18 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků