Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letiště v Mošnově si musí na rozvoj vydělat

Premiér Andrej Babiš při své návštěvě Moravskoslezského kraje navštívil také letiště Leoše Janáčka Ostrava. Rozvoj letiště v Mošnově, na rozdíl od jiných v zemi, je prý důležitý a vláda ho podporuje. Peníze si ale bude muset vydělat a nebo půjčit.

Snaha radních Moravskoslezského kraje a vedení Letiště Leoše Janáčka Ostrava o zvýšení leteckého provozu je stále marná. Nový ředitel prý sice zlepšil hospodaření letiště, ale linek ani cestujících nepřibývá. O osud letiště se zajímá i premiér Andrej Babiš. “Problém je v tom, že každý kraj má letiště a není žádná centrální strategie. Praha má každý rok milion pasažérů navíc, ale tu Ostravu chceme speciálně podpořit, protože to vlakové spojení je velice dlouhé,” uvedl premiér v demisi Andrej Babiš.

Krajští radní zvažovali pronájem letiště soukromé společnosti, ale nakonec od tohoto záměru ustoupili. Letiště se chce nyní zaměřit na nákladní dopravu. V osobní dopravě je zřejmě maximum půl milionu pasažérů ročně. Nutná je ale rekonstrukce přistávací dráhy. Začít by měla do 4 let. “Letišti se daří lépe a lépe.Chtěli jsme peníze na výstavbu dráhy z ministerstva financí, ale pan premiér řekl, že si na dráhu máme vydělat sami, tak musíme makat. Chceme nové linky, chceme dělat cargo a potřebujeme spolupracovat s armádou,” okomentoval setkání s premiérem ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Jaromír Radkovský.

Rekonstrukce dráhy vyjde na několik stovek milionů. Vedení letiště i kraje doufá, že stát nakonec na opravu přece jen přispěje a také, že získá nějakou dotaci z fondů Evropské unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy