Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letiště v Mošnově si musí na rozvoj vydělat

Premiér Andrej Babiš při své návštěvě Moravskoslezského kraje navštívil také letiště Leoše Janáčka Ostrava. Rozvoj letiště v Mošnově, na rozdíl od jiných v zemi, je prý důležitý a vláda ho podporuje. Peníze si ale bude muset vydělat a nebo půjčit.

Snaha radních Moravskoslezského kraje a vedení Letiště Leoše Janáčka Ostrava o zvýšení leteckého provozu je stále marná. Nový ředitel prý sice zlepšil hospodaření letiště, ale linek ani cestujících nepřibývá. O osud letiště se zajímá i premiér Andrej Babiš. “Problém je v tom, že každý kraj má letiště a není žádná centrální strategie. Praha má každý rok milion pasažérů navíc, ale tu Ostravu chceme speciálně podpořit, protože to vlakové spojení je velice dlouhé,” uvedl premiér v demisi Andrej Babiš.

Krajští radní zvažovali pronájem letiště soukromé společnosti, ale nakonec od tohoto záměru ustoupili. Letiště se chce nyní zaměřit na nákladní dopravu. V osobní dopravě je zřejmě maximum půl milionu pasažérů ročně. Nutná je ale rekonstrukce přistávací dráhy. Začít by měla do 4 let. “Letišti se daří lépe a lépe.Chtěli jsme peníze na výstavbu dráhy z ministerstva financí, ale pan premiér řekl, že si na dráhu máme vydělat sami, tak musíme makat. Chceme nové linky, chceme dělat cargo a potřebujeme spolupracovat s armádou,” okomentoval setkání s premiérem ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Jaromír Radkovský.

Rekonstrukce dráhy vyjde na několik stovek milionů. Vedení letiště i kraje doufá, že stát nakonec na opravu přece jen přispěje a také, že získá nějakou dotaci z fondů Evropské unie.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

PM Kutláková Strakonice s.r.o. - pracoviště Strakonice

od 18 800 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Personální agentura SOLIDEX s.r.o.-005 (DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.)

od 18 700 Kč/měsíc

Detail

KVANPRO s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků