Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po zavražděné ženě z Michálkovic zůstaly čtyři děti

Další loňskou vraždu začal řešit senát krajského soudu v Ostravě. Stala se v Ostravě - Michálkovicích a byla výjimečná velkou brutalitou pachatele. Zdeněk Bureš tehdy své družce zasadil téměř 30 ran nožem. Po ženě zůstaly čtyři malé děti.

Jak tragicky může skončit rozchod dvou partnerů v těchto dnech řeší krajský soud. Soužití rozhodně nebylo idylické i když spolu vychovávali čtyři děti. Podle sousedů se často hádali a muž ženu i mlátil. “Ona mi před měsícem říkala, že ji sem tam vali. Potom se sebral a na 14 dní odjel pryč. Pak se vrátil a zrobil to,” popsal soužití soused.

Při hádce prý žena Burešovi oznámila, že se s ním rozchází. On vzal do ruky kuchyňský nůž a začal bodat. “Zasadil ji na chodbě domu 26 řezných, bodných a bodnořezných ran,” uvedl žalobce David Bartoš.

Bureš se ještě pokusil utéct, ale policisté ho brzy dopadli. Při výslechu se přiznal a projevil i lítost. Soud bude rozhodovat nejen o trestu, ale i o odškodnění pro 4 děti, které po ženě zůstaly. “Pro každé z nezletilých dětí nárokujeme 2 miliony korun,” řekl zmocněnec dětí Jaromír Parobek.

Za vraždu hrozí obžalovanému 15 - 20 let vězení a nebo výjimečný trest. Dobrou zprávou je, že dvě z dětí si k sobě vzal bratr zavražděné a i zbývající dvě se prý mají dobře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy