Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soudce vyslechl muže obviněného z pokusu o vraždu

V našem zpravodajství jsme vás už informovali o zákeřném útoku Jana Rosíka, který nožem 4 krát bodl do zad muže z Ostravy. Útoku předcházel banální konflikt trojice Romů a právě pobodaného muže, který byl se svou přítelkyní v herně v Přívoze. Útočník neváhal bodnout i ženu. Ve středu stanul před soudem, kde se zpovídá z pokusu o vraždu.

Loni v říjnu se Adrian z Ostravy se svou přítelkyní stavil za kamarádem do herny v Přívoze. Tam narazil na trojici Romů, která se snažili vyvolat konflikt. Záminkou byl dřívější útok asi 30ti Romů na hernu Intacto v Bělském Lese, za který bylo odsouzena asi 12 z nich. Adrian šel s jedním z mužů na ulici, ale vyšli všichni tři. “Na tom místě se schylovalo k potyčce, k jakési férovce mezi poškozeným a další osobou. Nedá se ale tvrdit, že by obžalovaný jednal v zájmu jedné nebo druhé osoby,” upřesnil žalobce Michal Król. “Sundal jsem si hodinky a takové věci, protože jsem viděl, že to asi nenechají jen tak a říkal jsem Míši, že to dám do auta. K tomu už ale nedošlo, protože jsem dostal ránu od toho, co to vyprovokoval, Leona Bandyho. Když jsem se chtěl ohnat, odkryl jsem si pravou stranu a Jan Rosík mě tam 4 krát bodl,” popsal útok Adrian Bosák.

Podle soudního lékaře měl pobodaný muž velké štěstí. Jedno bodnutí prošlo až do plíce a jen díky včasné a profesionální lékařské péči přežil. Ošetření musela vyhledat i přítelkyně. Tu bodl Rosík dvakrát, ale jednou ji naštěstí zachránil mobil v kapse. “Vzhledem k závažnosti zranění, byl později trestný čin překvalifikován na pokus o vraždu. Obžalovanému hrozí 10 - 18 let vězení,” vysvětlil Jiří Barč, mluvčí Krajského soudu Ostrava.

I když se souvislost mezi tímto útokem a útokem Romů na hernu v Bělském Lese neprokázala, pobodaný muž je přesvědčen, že o mstu šlo.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail