Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravané demonstrovali proti Dušanu Richtárovi

Architekt Dušan Richtár se stává v Ostravě velmi nepopulárním člověkem. Zejména obyvatelé Poruby jej považují za nepřítele číslo jedna. Proto se už podruhé sešli k demonstraci za dostavbu silnice Rudné, kterou obstrukcemi blokuje. Lidem vadí, že kvůli němu denně stojí auta v kolonách.

Obyvatelé Ostravy, kterým není lhostejné, že po ulici 17. listopadu denně projíždějí tisíce aut kvůli chybějícímu kousku Prodloužené Rudné, se znovu sešli na demonstraci v Porubě. Viníka každodenní dopravní zácpy všichni znají. Je jím prý uživatel věcného břemene Dušan Richtár, který stavbu blokuje. Právě k jeho domu vedl pochod demonstrantů. “Arogance, lhostejnost a sobectví nemůže kazit život desetitisícům obyvatel Poruby,” zlobil se jeden z demonstrantů a další dodal: “Pan Richtár byl kdysi v zastupitelstvu, takže dobře věděl, že ta Rudná tam někdy bude.”

I když demonstrantů bylo o něco méně, než při prvním pochodu, byli daleko hlasitější. Starosta Poruby nedávno podal trestní oznámení na neznámého pachatele, aby se zjistil viník této situace. “Musíme spolu s Porubany upozorňovat na ten neutěšený stav, protože se nestaví a to nás trápí,” uvedl starosta Petr Mihálik.

U domu Richtára se strhl největší rámus. Policisté, kteří dohlíželi na pořádek, ale udržovali demonstranty v bezpečné vzdálenosti. Podle sousedů je ale Richtár na dovolené na Maledivách. “Zatím se bráníme tomu, že bude blokována ulice 17. listopadu, protože to by byl velký kolaps a to bychom neradi,” řekla nám jedna z organizátorek demonstrace Eliška Konieczná.

Podle posledních informací blokuje Richtár dohodu kvůli lávce, která má dálnici přemostit u jeho domu. Paní Richtárová si ji údajně nepřeje. Ostatní požadavky, jako je mnohamilionové odstupné a nejlepší možná protihluková stěna, už jsou prý domluveny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy