Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na velkých hřbitovech v Ostravě je bezpečněji

Městská policie Ostrava začala s opatřením, které uvítají především důchodci. Strážníci totiž ve středy zesílili hlídky na největších městských hřbitovech, aby se lidé cítili bezpečněji. Požádala je o to ostravská rada seniorů.

Pokud máte nějaké špatné zkušenosti s bezpečností na některém z velkých ostravských hřbitovů, pak můžete pro návštěvy využít středu. Na popud Rady seniorů statutárního města Ostrava totiž zesílila městská policie uprostřed týdne na hřbitovech hlídky. “Množily se nám podněty, které se týkaly bezpečnosti seniorů, především seniorek na hřbitovech,” vysvětlil člen Rady seniorů SMO Jiří Kovář.

Každou středu tak vysílá městská policie na velké hřbitovy hlídky, které mezi 10 a 14 hodinou dávají pozor, aby se nedělo nic nezákonného. “Jedná se o ústřední hřbitov na Slezské Ostravě, dále ve Vítkovicích a ve Svinově, kde je zvýšeny dohled v okolí hřbitova a přímo na hřbitově,” upřesnila mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová.

Senioři samozřejmě tuto pomoc uvítali. Hlavně vdovy se na hřbitově necítily příliš bezpečně. “Pro ty, co se bojí, je to fakt dobré. Já raději chodím s dcerou,” přemýšlela na slezskoostravském hřbitově starší žena. Jak dlouho budou bezpečné středy na hřbitovech fungovat, zatím nebylo stanoveno.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Pokrov International a.s. - Jirny

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

LIVOL WORKS s.r.o. - Jirny

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

NN Finance, s.r.o. 01

od 45 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků