Na velkých hřbitovech v Ostravě je bezpečněji

Městská policie Ostrava začala s opatřením, které uvítají především důchodci. Strážníci totiž ve středy zesílili hlídky na největších městských hřbitovech, aby se lidé cítili bezpečněji. Požádala je o to ostravská rada seniorů.

Pokud máte nějaké špatné zkušenosti s bezpečností na některém z velkých ostravských hřbitovů, pak můžete pro návštěvy využít středu. Na popud Rady seniorů statutárního města Ostrava totiž zesílila městská policie uprostřed týdne na hřbitovech hlídky. “Množily se nám podněty, které se týkaly bezpečnosti seniorů, především seniorek na hřbitovech,” vysvětlil člen Rady seniorů SMO Jiří Kovář.

Každou středu tak vysílá městská policie na velké hřbitovy hlídky, které mezi 10 a 14 hodinou dávají pozor, aby se nedělo nic nezákonného. “Jedná se o ústřední hřbitov na Slezské Ostravě, dále ve Vítkovicích a ve Svinově, kde je zvýšeny dohled v okolí hřbitova a přímo na hřbitově,” upřesnila mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová.

Senioři samozřejmě tuto pomoc uvítali. Hlavně vdovy se na hřbitově necítily příliš bezpečně. “Pro ty, co se bojí, je to fakt dobré. Já raději chodím s dcerou,” přemýšlela na slezskoostravském hřbitově starší žena. Jak dlouho budou bezpečné středy na hřbitovech fungovat, zatím nebylo stanoveno.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 3:12
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 3:12
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků