Reklama

V Karviné diskutují o bezdoplatkových zónách

Primátor Karviné se potřetí setkal s předsedy bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, aby s nimi prodiskutoval vznik bezdoplatkoých zón na území města. Ty by měly do budoucna zabránit stěhování problémových nájemníků do pronajímaných volných bytů.

Reklama

Karviná chce využít možnosti zavést na území města opatření, které by zabránilo přílivu lidí závislých na dávkách v hmotné nouzi. V takových zónách by už stát těmto nově příchozím nepřispíval na nájemné prostřednictvím doplatků na bydlení. Kde všude by zóny měly být zavedeny a jestli je to vůbec dobré řešení, o tom už potřetí diskutoval primátor Jan Wolf s předsedy bytových družstev a společenství vlastníků jednotek.

“Mám z toho dobrý pocit v tom duchu, že většina, spíš 100 procent lidí to chtějí, ty bezdoplatkové zóny,” řekl primátor Jan Wolf.

Na setkání zaznělo mnoho smutných příběhů a zkušeností s problémovými sousedy nebo s vlastníky žijícími v jiných městech, kteří byty skoupili a pronajímají je dál.

“Včera bylo pozdě, situace je katastrofální, byznys s chudobou tady kvete ve velkém, takže pokud se Karviná rychle nevzpamatuje, můžeme si zaplakat.” “Já už tady bydlím skoro 60 let a od roku 2011, jak se začaly prodávat byty, tak to skončilo katastrofálně, lidi. co tu všechno řekli, tak to je pravda,” řekli občané města.

V Karvinském expresu odvysíláme podrobnější reportáž.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 17.06. 10:34
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu