Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za týrání mladší sestry a matky 5 a půl roku vězení

Pět a půl roku by měl ve vězení strávit 27letý muž z Třince za terorizování vlastní rodiny. Matku i mladší sestru natolik psychicky i fyzicky týral, že musely vyhledat pomoc lékaře. Chtěl po nich hlavně peníze na drogy a cigarety. Krajský soud neuvěřil jeho obhajobě, že matka lže.

Každý, kdo si u soudu v Ostravě vyslechl jakým způsobem se obžalovaný muž z Třince choval ke své matce a sestře, jen nevěřícně kroutil hlavou. Kvůli častým změnám zaměstnání neměl peníze a protože užíval drogy, požadoval je od matky, u které bydlel a dokonce po 13leté sestře. “Musela jsem mu dávat peníze, cigarety, užíval doma drogy, nadával mi, rozbíjel věci,” řekla nám s očima v slzách matka obžalovaného.

Matku i sestru doslova terorizoval. V bytě se před ním schovávaly a sestra se bála chodit ze školy domů. V noci je budil hlasitou hudbou ale bály se ozvat.

“Slovně a následně i fyzicky útočil na svou matku a prostřednictvím toho i na svou mladší sestru,” řekl státní zástupce David Bartoš.

Muž se snažil před soudem udělat z matky lhářku, závislou na lécích, ale nepovedlo se mu to a byl uznán vinným. “Dopustil se zvlášť závažného zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti a za to to se odsuzuje k trestu odnětí svobody v délce 5 let a 6 měsíců,” vyhlásil soudce.

Za způsobené útrapy musí navíc matce zaplatit 100 tisíc korun a sestře ještě o 50 tisíc více.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail