Klientům karvinského stacionáře pomáhá canisterapie

Karvinský denní stacionář Dům v Aleji rozšířil pro své zdravotně postižené klienty spektrum nabízených služeb. Nově tady funguje pravidelná canisterapie. Za klienty dochází členka spolku Podané ruce se svými dvěma psy.

Tohle je Iveta Lukášová, členka spolku Podané ruce, který se zabývá canisterapií a osobní asistencí. Do denního stacionáře pro zdravotně postižené Domu v Aleji přijela za klienty se dvěma svými psy.

“Tohle je Zero, má rok a půl, je to border kolie, ten druhý je Joe, má čtyři roky, oba mají složené zkoušky canisterapeutické,” řekla členka spolku Podané ruce Iveta Lukášovál.

Oba psi se s trpělivostí a klidem věnovali zdravotně postiženým klientům stacionáře. Lehali si v jejich blízkosti, nechávali se hladit nebo s radostí přinášeli míčky a čekali na hru.

Klientům jejich přítomnost velmi pomáhá.

“Velmi se nám to osvědčilo, ukazuje se, že ti klienti jsou nadšeni z této aktivity a hodně jim to pomáhá při zlepšování jejich zdravotního stavu,” řekla Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

A vedoucí stacionáře Jarmila Jedličková dodala: “Provádíme to jednou za dva měsíce. Největší přínos vidím v tom, že ten pes je pro mnohé z klientů kamarádem a přináší sem příjemnou atmosféru.”
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 20:25
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 20:25
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 20:25
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků