Klientům karvinského stacionáře pomáhá canisterapie

Karvinský denní stacionář Dům v Aleji rozšířil pro své zdravotně postižené klienty spektrum nabízených služeb. Nově tady funguje pravidelná canisterapie. Za klienty dochází členka spolku Podané ruce se svými dvěma psy.

Tohle je Iveta Lukášová, členka spolku Podané ruce, který se zabývá canisterapií a osobní asistencí. Do denního stacionáře pro zdravotně postižené Domu v Aleji přijela za klienty se dvěma svými psy.

“Tohle je Zero, má rok a půl, je to border kolie, ten druhý je Joe, má čtyři roky, oba mají složené zkoušky canisterapeutické,” řekla členka spolku Podané ruce Iveta Lukášovál.

Oba psi se s trpělivostí a klidem věnovali zdravotně postiženým klientům stacionáře. Lehali si v jejich blízkosti, nechávali se hladit nebo s radostí přinášeli míčky a čekali na hru.

Klientům jejich přítomnost velmi pomáhá.

“Velmi se nám to osvědčilo, ukazuje se, že ti klienti jsou nadšeni z této aktivity a hodně jim to pomáhá při zlepšování jejich zdravotního stavu,” řekla Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

A vedoucí stacionáře Jarmila Jedličková dodala: “Provádíme to jednou za dva měsíce. Největší přínos vidím v tom, že ten pes je pro mnohé z klientů kamarádem a přináší sem příjemnou atmosféru.”
XIII. Hodoňovický masopust

Zítra
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

JIP východočeská, a.s. - Ostrava

od 40 000 do 43 000 Kč/měsíc

Detail

BAUTREND s.r.o. - okres Pardubice

od 17 300 Kč/měsíc

Detail

JMK Professional Group s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků