Reklama

Klientům karvinského stacionáře pomáhá canisterapie

Karvinský denní stacionář Dům v Aleji rozšířil pro své zdravotně postižené klienty spektrum nabízených služeb. Nově tady funguje pravidelná canisterapie. Za klienty dochází členka spolku Podané ruce se svými dvěma psy.

Reklama

Tohle je Iveta Lukášová, členka spolku Podané ruce, který se zabývá canisterapií a osobní asistencí. Do denního stacionáře pro zdravotně postižené Domu v Aleji přijela za klienty se dvěma svými psy.

“Tohle je Zero, má rok a půl, je to border kolie, ten druhý je Joe, má čtyři roky, oba mají složené zkoušky canisterapeutické,” řekla členka spolku Podané ruce Iveta Lukášovál.

Oba psi se s trpělivostí a klidem věnovali zdravotně postiženým klientům stacionáře. Lehali si v jejich blízkosti, nechávali se hladit nebo s radostí přinášeli míčky a čekali na hru.

Klientům jejich přítomnost velmi pomáhá.

“Velmi se nám to osvědčilo, ukazuje se, že ti klienti jsou nadšeni z této aktivity a hodně jim to pomáhá při zlepšování jejich zdravotního stavu,” řekla Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná.

A vedoucí stacionáře Jarmila Jedličková dodala: “Provádíme to jednou za dva měsíce. Největší přínos vidím v tom, že ten pes je pro mnohé z klientů kamarádem a přináší sem příjemnou atmosféru.”
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 21:14
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 21:14
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu