Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Změny v nemocnicích projedná pracovní skupina

Chytané změny v nemocnicích spravovaných MS krajem vzbudily velké vášně. Zejména přemístění interny z Orlové do Karvinské nemocnice. Vedení krajského úřadu proto sestavilo odbornou komisi, které bude chystané změny podrobně zkoumat. Přizváni byli i zástupci Orlové a tamní nemocnice.

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák a náměstek pro zdravotnictví Martin Gebauer se setkali na úřadě se starostou a zastupiteli z Orlové a také se zástupcem orlovské nemocnice. Hlavním důvodem schůzky bylo vyjasnění některých kroků v rámci optimalizace zdravotní péče v kraji. “Bohužel nejsou lékaři. Nastává problém se zajištěním kvality péče, ale souvisí s tím i ekonomická stránka věci. Už dnes máme díky tomu, že se to neřeší, deficit 720 milionů korun,” vysvětlil hejtman MS kraje Ivo Vondrák a jeho náměstek pro zdravotnictví Martin Gebauer dodal: “V tom materiálu je zpracováno na kterých odděleních jsou nadbytečná lůžka a kde naopak chybí chronická lůžka.”

Vzhledem k přetrvávajícím obavám lidí ze zhoršení péče byla ustavena pracovní skupina a ta bude veškeré změny projednávat. Jejím členem se stal i se zástupce, kterého navrhla Orlová. “Vznikne pracovní skupina, která prověří všechna dostupná fakta,” uvedl hejtman. “Detailní plán představí pracovní skupina zdravotnímu výboru v polovině října a bude li potřeba i zastupitelstvu,” řekla mluvčí Krajského úřadu MS kraje Nikol Birklenová.

Podle hejtmana by měly být první kroky udělány co nejdříve. Finální verze optimalizace by měla být hotova do konce roku. O dalších krocích v krajském zdravotnictví vás budeme i nadále informovat.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Bartoň a Partner s.r.o. - prac. Šumperk 11

od 9 125 Kč/měsíc

Detail

START WORK INTERNATIONAL SE 01

od 19 320 Kč/měsíc

Detail

Špindlerovka s.r.o. - Hotel Špindlerova Bouda

od 16 100 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků