Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Změny v nemocnicích projedná pracovní skupina

Chytané změny v nemocnicích spravovaných MS krajem vzbudily velké vášně. Zejména přemístění interny z Orlové do Karvinské nemocnice. Vedení krajského úřadu proto sestavilo odbornou komisi, které bude chystané změny podrobně zkoumat. Přizváni byli i zástupci Orlové a tamní nemocnice.

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák a náměstek pro zdravotnictví Martin Gebauer se setkali na úřadě se starostou a zastupiteli z Orlové a také se zástupcem orlovské nemocnice. Hlavním důvodem schůzky bylo vyjasnění některých kroků v rámci optimalizace zdravotní péče v kraji. “Bohužel nejsou lékaři. Nastává problém se zajištěním kvality péče, ale souvisí s tím i ekonomická stránka věci. Už dnes máme díky tomu, že se to neřeší, deficit 720 milionů korun,” vysvětlil hejtman MS kraje Ivo Vondrák a jeho náměstek pro zdravotnictví Martin Gebauer dodal: “V tom materiálu je zpracováno na kterých odděleních jsou nadbytečná lůžka a kde naopak chybí chronická lůžka.”

Vzhledem k přetrvávajícím obavám lidí ze zhoršení péče byla ustavena pracovní skupina a ta bude veškeré změny projednávat. Jejím členem se stal i se zástupce, kterého navrhla Orlová. “Vznikne pracovní skupina, která prověří všechna dostupná fakta,” uvedl hejtman. “Detailní plán představí pracovní skupina zdravotnímu výboru v polovině října a bude li potřeba i zastupitelstvu,” řekla mluvčí Krajského úřadu MS kraje Nikol Birklenová.

Podle hejtmana by měly být první kroky udělány co nejdříve. Finální verze optimalizace by měla být hotova do konce roku. O dalších krocích v krajském zdravotnictví vás budeme i nadále informovat.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Profi údržba s.r.o.

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Cítoliby, příspěvková organizace

od 30 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků