Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj zdvojnásobil dotace do sociální oblasti

Celkem 25 milionu korun vyčlenil MS kraj na dotace do sociální oblasti. Peníze půjdou na projekty, ale i na vzdělávání zaměstnanců a dobrovolníků kraj také opět podpoří tzv. Senior pas, který je mezi důchodci velmi oblíbený.

Nové výtahy, klimatizace, polohovatelná lůžka, ale také například 22 aut a 7 dodávek bude nově pomáhat poskytovatelům sociálních služeb. MS kraj celkem podpoří 106 projektu na které vyčlenil 25 milionu korun. Mezi podpořenými projekty je i trafostanice pro zaměstnavatele handicapovaných. “Zaměstnává na Karvinsku a Třinecku 200 handicapovaných a došlo k tomu, že jejich výrobní program se zasekl na nedostatečném proudu. Musí si postavit vlastní trafostanici. My jsme se rozhodli, že to podpoříme 50ti procenty,” upřesnil  náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil.

Kraj také přispěje na projekt senior pas 2018, který si klade za cíl podpořit důchodce a jejich aktivní zapojení do společenského života. “Rozhodli jsme se tento projekt podpořit i letos, protože to jsou slevenky pro naše seniory ve výši 5 - 50 procent na území celé republiky,” dodal náměstek.

Slevová karta Senior pas měla podporu kraje už vloni. Získalo ji 9 tisíc občanů z celého našeho regionu. V letošním roce by se měl počet držitelů karet zvýšit minimálně o 3 tisíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy