Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodníci si brali půjčky na padělané doklady

Krajský soud v Ostravě začal vyslýchat gang podvodníků, kteří si na padělané doklady brali desítky půjček a úvěrů. Skupina měla předem rozdělené úkoly. Od bankovních i nebankovních subjektů si takto napůjčovali téměř 10 milionů korun.

Celkem osm mužů z MS kraje figuruje v rozsáhlém případu podvodu s falešnými doklady. Dva z nich jsou dokonce ve vazbě. Muži doslova kradli identitu existujícím lidem. V některých případech dokonce stačil internet. Kromě občanských průkazů padělali i bankovní výpisy nebo kartičky pojištěnce. S těmi si pak brali úvěry a půjčky. ”Obviněný Vojtěch Kofroň, za zneužití nacionálů této osoby, v zápětí vyrobil na potřebném počítačovém a technickém vybavení podvrhy osobních dokladů,” popsal postup státní zástupce Marián Mácha.

Muži měli přesně rozděleny úkoly. Byli mezi nimi bílí koně, kteří si šli přímo pro úvěr, další byli padělatelé a nebo vyhledávači cizích identit. V letech 2014 a 15 měli vylákat podle obžaloby 184 úvěrů a půjček. Do řeči jim u soudu příliš nebylo. “Bez komentáře,” řekl nám jeden z nich. “Byli rozvrstveni na několik kategorií. Hlavní pachatelé měli na starosti řídící činnost a v nižších funkcích používali pěšáky,” dodal Mácha.

Škoda, kterou způsobili, je vyčíslena na téměř 10 milionů korun. V případě prokázání viny jim hrozí 5 - 10 let vězení, podle postavení ve skupině.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail