Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Colours of Ostrava má za sebou 17. ročník

Colours of Ostrava. Festival, který zná nejen Česká republika, ale v podstatě i celý svět. Jeho návštěvníci si užili čtyři dny nabité hudbou, divadlem nebo přednáškami. Sedmnáctý ročník Colours na začátku doprovázel déšť, počasí ale postupně umoudřilo.

Psal se rok 2002. Festival Colours of Ostrava měl tehdy své místo v ulicích Ostravy a na Černé louce. Brzy poté v okolí Slezskoostravského hradu a o deset let později se poprvé přestěhoval do Dolních Vítkovic. Sedmnáctý ročník nabídl více než 350 programových bodů. Hlavním tahákem byl zpěvák Pharell Williams, který na Colours vystoupil v čele formace N.E.R.D., a to hned ve středu.

"Já jsem tady druhým rokem a atmosféra je vždycky úžasná. Nezastaví nás déšť, nezastaví nás bouřky, zima, vítr. Prostě nic," pochvaluje si festival jedna z návštěvnic.

"Já už jsem na Twitteru napsala, že děkuju, Colours, za tenhle zážitek," říká eurokomisařka Věra Jourová, která také navštívila festival.

Festival myslí i na handicapované, některé koncerty byly naživo "tlumočeny" neslyšícím. Návštěvníci mohli vidět také koncerty, divadlo, promítání filmů nebo workshopy. Na diskuzním fóru Meltingpot se představilo 150 řečníků ze čtyřiadvaceti zemí světa. Podle deníku The Guardian patří je to 10 nejlepší festival Evropy. Pořadatelé oznámili termín konání dalšího ročníku - festival proběhne v příštím roce od 17. do 20. července.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail