Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blogeři a youtubeři z celého světa zaplavili Ostravu

Ostrava i celý Moravskoslezský kraj je v těchto dnech centrem nejrůznějších blogerů a youtuberů, kteří putují po světě a s ostatními sdílejí své cestovatelské zážitky prostřednictvím sociálních sítí. Vůbec poprvé ve střední Evropě se zde koná mezinárodní konference TBEX.

Téměř 500 lidí ze 43 zemí světa hostí v těchto dnech Ostrava a Moravskoslezský kraj na konferenci TBEX. Jde o blogery, youtubery, vlogery a jiné tvůrce internetového obsahu o cestování. Pro město i kraj jde o velmi důležitou akci. “Důležitější je ten dlouhodobý přínos, který je o tom, že těchto 500 lidiček, kteří přijeli, vyprodukuje x stovek videí a nějakých statusů na sociálních sítích,” uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.  

TBEX začal v Americe a je to vůbec poprvé, co ho hostí země střední Evropy. Účastníci jsou z Ostravy, regionu i celé země nadšení. Podle odhadu by se o zajímavých místech mělo prostřednictvím sociálních sítí dozvědět až 200 milionů lidí. “Lidé, kteří z celého světa přijíždějí na TBEX, chtějí poznat Ostravu i kraj i Českou republiku a to je ten hlavní přínos konference,” řekl ředitel TBEX Rick Calvert a Jiří Dužár zástupce Czechtourismu dodává:  “Delegáti jsou buď blogeři začátečníci, kteří se potřebují něco naučit od těch zkušenějších kolegů. Všichni VIP spíkři jsou etablovaní profesionálové ve svém oboru a předávají zkušenosti ostatním.”

Přední světoví blogeři a youtubeři byli ohromeni Dolní oblastí Vítkovic a prý by rozhodně měla být zapsána mezi památky UNESCO. Také jim chutná naše pivo a víno. Konference je třídenní a pak ještě následují nejrůznější výlety po okolí.

Nahlásit chybu


K tématu
Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail