Kamerové systémy v MHD pomáhají snížit kriminalitu

Jak už z našeho zpravodajství víte, vedení ostravského dopravního podniku se snaží zajistit větší bezpečnost v tramvajích. Jedním z kroků je i zavádění kamerových systémů, které se velmi osvědčilo. Kriminalita klesla a policii se navíc lépe daří a pachatele dopadnout.

Tyto záběry natočila bezpečnostní kamera na začátku prosince v ostravské tramvaji. Agresor zaútočil na dva cestující a jeho řádění zastavila až žena, která na něj namířila legálně drženou pistoli. Po zveřejnění tohoto záznamu ve sdělovacích prostředcích se pachatel sám šel udat. Podobných případů přibývá. “Záběry jsou ve velmi vysoké kvalitě, takže jsme schopni vytáhnout obličej a požádat média o zveřejnění.  V několika případech se nám pachatelé chodí přiznat sami,” vysvětlil zástupce ředitele PČR Ostrava Antonín Řezníček.

Kamer bude v MHD dále přibývat. Nyní jsou ve 226 vozech ze 400, které ve špičce jezdí po městě. “O 300 procent zvedneme počet kamer ve vozidlech a to jak díky doinstalaci v našem vozovém parku, tak i díky tomu, že budou dodána nová vozidla, která jsou kamerami standardně vybavena,” uvedl ředitel DPO Daniel Morys.

Dalším opatřením na zvýšení bezpečnosti, které se osvědčilo jsou asistenti přepravy. Ti do MHD vůbec nevpustí cestující bez jízdenky. Úzce spolupracují s MP. “Dohoda byla podepsána z toho důvodu, aby byly zásahy co nejrychlejší,” vysvětlil zástupce ředitele MP Ostrava Richard Váňa.

Nyní jezdí po Ostravě 38 asistentů přepravy a do konce roku by jich mělo být 59.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Lavoro agency s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 600 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Žovtneva - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

PLAJ HB, výrobní družstvo - pracoviště

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků