Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařská fakulta v září rozhodne o odvolání děkana

Hned po prázdninách čekají lékařskou fakultu Ostravské univerzity nové volby. Akademický senát bude rozhodovat o odvolání Pavla Zonči, který je podle soudu stále děkanem stejně, jako nově zvolený Arnošt Martínek. Vedení univerzity doufá, že spory nebudou mít vliv na existenci fakulty.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity je unikátní. Bohužel nejen díky výsledkům studentů, ale i kvůli tomu, že má dva děkany. Děkan Pavel Zonča byl totiž v roce 2016 odvolán a na jeho místo byl akademickým senátem zvolen Arnošt Martínek. Důvodem odvolání byla manažerská selhání. “Nedodržování vnitřních norem, nepředkládání dokumentů akademickému senátu,” vyjmenovala některé důvody proděkanka Lékařské fakulty OU Darja Jarošová.

Zonča se bránil u soudu a ten kvůli nesprávnému složení akademického senátu nezákonnost odvolání potvrdil. Fakulta má tedy dva děkany. Definitivní tečku by za touto nezvyklou situací měly udělat nové volby. “Jsou prázdniny, jsme školské zařízení, studenti jsou třeba na zahraničních stážích. Jako reálná a možná se jeví první část září,” uvedl předseda akademického senátu LU OU Igor Dvořáček.

Dvořáček i Martínek z vedení fakulty jsou mezi třemi přednosty ostravské fakultní nemocnice, kteří byli odvoláni novým ředitelem Evženem Machytku. Odvolání musel podepsat i děkan lékařské fakulty. Machytka se údajně domluvil se Zončou, který se tak měl pomstít za své odvolání. Jenže přednostové proto považují odvolání za neplatné. “Přednostové jsou na tzv. překážkách ze strany zaměstnavatele, dokud nestanovím jasná transparentní pravidla pro odesílání vzorků do externích laboratoří,” vysvětlil ředitel FNO Evžen Machytka.

Podle vedení fakulty mohou mít spory vliv na existenci školy a zároveň i na statut nemocnice. Po zářijových volbách se prý snad situace uklidní.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace

od 33 420 Kč/měsíc

Detail

TREVIKEM s.r.o. Jeneč

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

E-TECHNIK s.r.o.

od 16 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků