Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahradník z Ostravy-Kunčic vypěstoval obří dýně

Horké počasí, které v posledních dnech trápí mnoho lidí i zvířat, naopak prospívá úrodě zahrádkářů. Pan Moldřík z Ostravy - Kunčic dokonce vypěstoval obří dýně. Kromě počasí na tom prý má i velký podíl také kompost, který si sám vyrábí.

“To co je pro vojáka samopal, to je pro zahradníka kopačka.” Pan Milan Moldřík z Ostravy-Kunčic pracoval jako technik v Nové huti. Když odešel do důchodu vrhnul se s plnou vervou do zcela jiného oboru. Postavil si domek a začal zahradničit. Dnes je mu 72 let a prý už patří mezi největší farmáře v okolí. To potvrdila i letošní úroda dýní. “Já jsem do těch tří kompostů zasadil dva druhy dýňových semínek. Vyrostlo z toho osm takových bestií,”  směje se pěstitel Milan Moldřík.

Pan Moldřík navíc téměř vůbec nemusí letos zalévat. Když začne být sucho, prý vždy zaprší. Kromě počasí je ale za jeho výpěstky a to nejen dýněmi, ale například slunečnicemi, paprikami nebo neobvykle velkými bramborami,jedna tajná přísada. Kompost. “Všechnu trávu a listí a to i od sousedů a také hnůj od králíků smíchám a udělám vrstvu. Pak přijde vrstva koňského hnoje a další vrstva trávy, listí a všeho možného, znovu koňský hnůj a když je ten kompost vysoký, že už na něj nedosáhnu, zakryju ho vrstvou hlíny,” prozrazuje recept pěstitel.

Pan Moldřík teď musí vyřešit, jak dýně, který každý rok dává dětem do školy k vydlabání na Halloween, k dětem dopraví. Prý bude muset zavolat pár kamarádů a zkusí dýně nosit v dekách.

Nahlásit chybu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail