Reklama

Zahradník z Ostravy-Kunčic vypěstoval obří dýně

Horké počasí, které v posledních dnech trápí mnoho lidí i zvířat, naopak prospívá úrodě zahrádkářů. Pan Moldřík z Ostravy - Kunčic dokonce vypěstoval obří dýně. Kromě počasí na tom prý má i velký podíl také kompost, který si sám vyrábí.

Reklama

“To co je pro vojáka samopal, to je pro zahradníka kopačka.” Pan Milan Moldřík z Ostravy-Kunčic pracoval jako technik v Nové huti. Když odešel do důchodu vrhnul se s plnou vervou do zcela jiného oboru. Postavil si domek a začal zahradničit. Dnes je mu 72 let a prý už patří mezi největší farmáře v okolí. To potvrdila i letošní úroda dýní. “Já jsem do těch tří kompostů zasadil dva druhy dýňových semínek. Vyrostlo z toho osm takových bestií,”  směje se pěstitel Milan Moldřík.

Pan Moldřík navíc téměř vůbec nemusí letos zalévat. Když začne být sucho, prý vždy zaprší. Kromě počasí je ale za jeho výpěstky a to nejen dýněmi, ale například slunečnicemi, paprikami nebo neobvykle velkými bramborami,jedna tajná přísada. Kompost. “Všechnu trávu a listí a to i od sousedů a také hnůj od králíků smíchám a udělám vrstvu. Pak přijde vrstva koňského hnoje a další vrstva trávy, listí a všeho možného, znovu koňský hnůj a když je ten kompost vysoký, že už na něj nedosáhnu, zakryju ho vrstvou hlíny,” prozrazuje recept pěstitel.

Pan Moldřík teď musí vyřešit, jak dýně, který každý rok dává dětem do školy k vydlabání na Halloween, k dětem dopraví. Prý bude muset zavolat pár kamarádů a zkusí dýně nosit v dekách.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu