Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kapsářka “pracovala” po celém MS kraji

Ostravským policistům se podařilo zadržet velmi výkonnou kapsářku. Během pár měsíců spáchala nejméně 20 krádeží všemi možnými způsoby. Nejčastěji kradla v různých prodejnách nepozorným zákazníkům peněženky odložené v nákupních vozících.

Jedna z nejpilnějších kapsářek, kterou se podařilo zadržet ostravským policistům v posledních letech, má 33 let a brala opravdu všechno a všude. Kriminalisté zmapovali období od loňského října do letošního srpna a už ji prokázali 21 krádeží a nebo neúspěšných pokusů. Zdaleka to ale zřejmě není vše. “Je podezřelá z krádeží zboží na různých prodejnách, odcizovala věci z kabelek, tašek, batohů a to nejen v prodejnách, ale i v MHD,” popisuje  mluvčí PČR Ostrava Daniela Vlčková.

Při svých zlodějských výpadech schovávala lup všude možně. Někdy pod sukni, někdy ho stihla zavřít do tašky a nebo schovat do nákupního košíku, se kterým pak prošla pokladnou bez placení. Při krádežích využívala nepozornosti lidí. Právě před podobnými zloději varuje kampaň policistů krajského ředitelství Kdo z koho. “Tímto projektem upozorňujeme širokou veřejnost na různá rizika, se kterými se mohou setkat například při nakupování, ukládání nákupů do svých osobních automobilů anebo v MHD,” popisuje projekt mluvčí PČR Ostrava  Richard Palát.

Stíhaná žena měla ale ještě širší záběr. V jednom případě okradla také muže, který ji pozval do svého bytu. Když usnul, odnesla mu elektroniku a peníze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy