Rekordman vyrobil v Ostravě 10 kilo pervitinu

Mezi obvyklými výrobci pervitinu jsou často recidivisté, kteří se k řemeslu vracejí po odpykání trestu. Tentokrát se ale ostravským policistům podařilo zadržet nováčka v branži. Zároveň je to ale také rekordman ve vyrobeném množství drogy. Do svého zatčení stihl uvařit 10 kilogramů pervitinu.

Když v listopadu 2017 vtrhla zásahová jednotka do bytu 39letého muže z Ostravy, ukončila týdny práce policistů toxi týmu. Svůj podíl na jeho zatčení má i polská kriminálka, protože léky na výrobu pervitinu kupoval u našich severních sousedů. Byl velmi pilný, protože stihl vyrobit 10 kilogramů drogy v hodnotě až 8 milionů korun. “Zadržen byl přímo při výrobě psychotropní látky,” potvrzuje vedoucí 11. oddělení Policie ČR Ostrava Kamil Vašťák.

Zároveň s chemikem byl zadržen i jeho hlavní dealer, který byl zrovna v bytě. 11. oddělení, které mělo na jeho zadržení hlavní podíl, je unikátní v rámci celé země. “Takový útvar nemá Brno ani Praha, protože tam se musejí kolegové věnovat i jiným druhům kriminality. Náš útvar se věnuje čistě potírání toxi kriminality,” chlubí se Vašťák.

Za tři roky existence 11. oddělení je možné jednoznačně říct, že tito policisté výrobcům i dealerům drog v Ostravě pořádně zatápějí. “Značně narostla objasněnost. Vloni jsme vypátrali 20 varen drog, letos za prvních 7 měsíců už 18,” potvrzuje zástupce ředitele Policie ČR Ostrava Antonín Řezníček.

To, že tito specialisté operují právě na Ostravsku, není náhoda. Blízkost Polska a Slovenska řadí náš region na čelní místa v obchodování s drogami.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků