Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ZOO má nový unikát - kostru mamuta

Návštěvníci ostravské zoologické zahrady se mohou těšit na další unikát. Tentokrát to sice není zvíře, ale za vidění rozhodně stojí. Jde o kostru mamuta srstnatého v životní velikosti, vybudovanou podle skutečného nálezu tohoto prehistorického tvora.

I když se jistě všichni návštěvníci vydávají do zoologické zahrady především za živými tvory, jistě rádi uvidí novinku, která byla v Ostravě dokončena v minulých dnech. Jde o téměř čtyřmetrový model kostry mamuta srstnatého, který obohatil populární expozici slonů. “Mamuti byli nejbližšími příbuznými slonů indických. Zajímavé je, že slon indický byl více příbuzný s mamutem, než se slonem africkým,” vysvětluje mluvčí ZOO Ostrava Šárka Nováková.

Ostravský mamut byl vyroben sochaři podle skutečné předlohy. Tou byla kostra nalezená u německého města Bornau. Jde o jeden z mála venkovních modelů, který by díky použitým materiálům měl přežít mnoho let. “Odlitky jsou z pryskyřice, z laminátu a ty jsou pak zvláštním způsobem, takovým technickým přehmatem nalepeny na kovovou kostru,” popsal výrobu mamuta sochař Zdeněk Chmelař.

Hned první den po slavnostním odhalení mohlo mamuta vidět rekordní množství lidí. Díky státnímu svátku v Polsku a také prázdninám, navštívilo ZOO 7791 lidí, což je jedna z největších návštěv v historii.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DemiTool s.r.o.- pracoviště MH

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Palcát services s.r.o. - Resort Mlýn Černovice

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - provoz Třebíč, Hrotovická-Průmyslová Zóna č.p.160

od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků