Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebezpečí požáru je vysoké, hořelo 17 km železnice

I když se denně ze všech možných stran valí informace o suchu a nebezpečí požáru, hasiči mají stále plné ruce práce. Lidé často nebezpečí podceňují a stejně například pálí zahradní odpad. Požáry mohou vznikat i od zemědělských strojů a v pondělí hasiči likvidovali požár 17ti kilometrového úseku železnice.

Krátce po poledni byl na operační středisko hasičů ohlášen požár trávy u železniční trati v Hladkých Životicích na Novojičínsku. Už v průběhu jízdy zásahového vozu se začaly ozývat další tísňová volání z míst podél hlavního železničního tahu od Suchdola až po Studénku. “Tento typ požáru je náročný hlavně vzhledem k nepřístupnému terénu. Vodu jsme dováželi kyvadlově a využili jsme i terénní čtyřkolku,” uvedl mluvčí HZS MS kraje Jakub Kozák.

Po dobu zásahu byl zastaven provoz vlaků a byla vypnuta elektřina v trolejovém vedení. V tomto případě vznikl požár o vadných brzd vagonu. V posledních dnech ale založili mnoho požárů i nezodpovědní lidé. Přitom už od 9. srpna vyhlásil krajský úřad dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. “Opatření se týkají firem, obcí, ale také občanů, např. turistů nebo zahrádkářů. Je přísně zakázáno udržovat nebo rozdělávat otevřený oheň. Zahrádkářů se týká přísný zákaz vypalování trávy a nebo klestí. Musíme chránit nejen zdraví, ale i majetek,” vysvětlila mluvčí MS kraje Nikol Birklenová.

Lidé nařízení nedbají a často o něm ani neví. Například v Ostravě-Martinově zahrádkář pálil zahradní odpad. “Nic takového jsem neviděl ani nečetl. Nevím o tom,” krčil rameny.

Každý kdo porušuje zákazy vyjmenované ve vyhlášce o zvýšeném nebezpečí vzniku požáru se vystavuje riziku postihu vysokou pokutou.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.

od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JASPA s.r.o. - Mondeléz International

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků