Reklama

V ZOO Ostrava se převrátil vláček s návštěvníky

Obrovské štěstí měla asi dvacítka návštěvníků ostravské zoologické zahrady, kteří si v úterý vybrali pro prohlídku výletní vláček. Při jízdě z kopce mu totiž zřejmě selhaly brzdy a lokomotiva se třemi vagónky skončila v příkopu u cesty. Záchranáři museli ošetřit čtyři zraněné osoby, ale naštěstí nebyly úrazy nijak fatální.

Reklama

V úterý po dvanácté hodině usedlo v ZOO Ostrava do výletního vláčku asi 20 návštěvníků.  Řidič rozjel vláček a souprava směřovala po cestě dolů. Po chvíli ale podle řidiče selhaly brzdy a vláček začal zrychlovat. Stal se neovladatelným a sjel ze silnice do trávy. Někteří pasažéři vypadli do trávy. “Jeden čtyřicetiletý muž a desetileté dítě byli zavaleni jedním z vozů, svědci události je vyprostili před příjezdem posádek. Oba byli při vědomí, zraněný muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné pomoci byli oba převezeni do ostravské fakultní nemocnice,” popisuje zásah zdravotníků mluvčí ZZS MS kraje Ladislav Lang.

Zdravotníci ještě ošetřili zraněné dítě a ženu. Přivoláni byli také policisté, kteří podrobí zkoumání vláček. V tu dobu byla zoologická zahrada plná lidí. Bylo velké štěstí, že skupinku nejela po hlavní prohlídkové trase mezi ostatními návštěvníky. “Nehoda vláčku se stala mimo návštěvnickou trasu. Jednalo se o soukromou akci, kdy byla vezena skupina asi 20ti lidí. Návštěvníci ZOO nebyli nijak ohroženi,” uvádí mluvčí ZOO Ostrava Šárka Nováková.

Řidič je zatím podezřelý ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, ale hrozí mu i rozšíření právní kvalifikace o obecné ohrožení z nedbalosti, kde by byla trestní sazba mnohem vyšší.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 4:31
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 4:31
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu