Reklama

Policie varuje před smrtící drogou v Ostravě

Dnes musíme začít důrazným varováním. V Ostravě se totiž šíří nová velmi nebezpečná droga, která může i zabíjet. Po jejím požití už jeden člověk zemřel a dalších 5 mělo zdravotní problémy. Policie zatím netuší, jak se do Ostravy droga dostala a ani kolik jí je. Jediným zdrojem informací je nedůvěryhodná bezdomovkyně. Ta tvrdí, že v kontejneru viděla tisíce dávek.

Reklama

V pondělí byli záchranáři přivoláni do Komenského sadů v Ostravě, kde měli mít dva bezdomovci zdravotní problémy poté, co pili alkohol a pak kouřili nějakou drogu. Jednoho se zachránit nepodařilo a druhý byl ve vážném stavu transportován do nemocnice. Lékaři zburcovali policisty. Hned bylo jasné, že jde o něco nového, co může být velmi nebezpečné. Během dvou dnů mělo po požití této drogy problémy 6 lidí. "Ta droga je velmi intenzivní, je velmi složité odhadnout množství, které si mohu aplikovat a nástup té drogy je velmi rychlý a velmi nebezpečný," uvádí ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Na analýze drogy už mezitím pracovali experti soudního lékařství fakultní nemocnice. Ti zjistili, že jde o vysoce nebezpečný syntetický kanabinoid. "Ty látky se dostávají na místo účinku okamžitě. Působí v mozku v centrálním nervovém systému, takže ten nástup je velmi rychlý. Je tam velké riziko," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, která látku zkoumala.  

Policisté mezitím zjistili, že drogu pravděpodobně našla bezdomovkyně v popelnici. Navíc policisty vyděsila tím, že vzala jednu bednu ze šesti. Přitom v jedné bedně je prý asi 500 sáčků po dvou dávkách. "Kolik těch dávek je v oběhu si netroufáme říct. Mohou to být stovky, ale pokud těch krabic bylo v kontejneru víc, může jít až o jednotky tisíc," dodává Kužel.

Policisté důrazně všechny varují, aby v žádném případě drogu nekonzumovali. Vůbec nelze odhadnout množství, které je bezpečné pro požití. Policie k případu uvítá jakékoliv informace na lince 158.   
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu