Policie varuje před smrtící drogou v Ostravě

Dnes musíme začít důrazným varováním. V Ostravě se totiž šíří nová velmi nebezpečná droga, která může i zabíjet. Po jejím požití už jeden člověk zemřel a dalších 5 mělo zdravotní problémy. Policie zatím netuší, jak se do Ostravy droga dostala a ani kolik jí je. Jediným zdrojem informací je nedůvěryhodná bezdomovkyně. Ta tvrdí, že v kontejneru viděla tisíce dávek.

V pondělí byli záchranáři přivoláni do Komenského sadů v Ostravě, kde měli mít dva bezdomovci zdravotní problémy poté, co pili alkohol a pak kouřili nějakou drogu. Jednoho se zachránit nepodařilo a druhý byl ve vážném stavu transportován do nemocnice. Lékaři zburcovali policisty. Hned bylo jasné, že jde o něco nového, co může být velmi nebezpečné. Během dvou dnů mělo po požití této drogy problémy 6 lidí. "Ta droga je velmi intenzivní, je velmi složité odhadnout množství, které si mohu aplikovat a nástup té drogy je velmi rychlý a velmi nebezpečný," uvádí ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Na analýze drogy už mezitím pracovali experti soudního lékařství fakultní nemocnice. Ti zjistili, že jde o vysoce nebezpečný syntetický kanabinoid. "Ty látky se dostávají na místo účinku okamžitě. Působí v mozku v centrálním nervovém systému, takže ten nástup je velmi rychlý. Je tam velké riziko," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, která látku zkoumala.  

Policisté mezitím zjistili, že drogu pravděpodobně našla bezdomovkyně v popelnici. Navíc policisty vyděsila tím, že vzala jednu bednu ze šesti. Přitom v jedné bedně je prý asi 500 sáčků po dvou dávkách. "Kolik těch dávek je v oběhu si netroufáme říct. Mohou to být stovky, ale pokud těch krabic bylo v kontejneru víc, může jít až o jednotky tisíc," dodává Kužel.

Policisté důrazně všechny varují, aby v žádném případě drogu nekonzumovali. Vůbec nelze odhadnout množství, které je bezpečné pro požití. Policie k případu uvítá jakékoliv informace na lince 158.   
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Beskydská vodárenská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků